Skip to content
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Flightsim.no

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Ronny Stenseth

Medlem
  • Joined

  • Last visited

  1. Det her gir jo en helt ny dimension till simulatorer!
  2. Hehe, ja jeg trodde jeg hadde trykt på feil link og havnet på en annen side, måtte kikke noen sekunder extra for å forsikre meg om att jeg faktisk var på flightsim.no. Like siden jeg, spennende med en oppdatering, og den fungerer veldig bra!
  3. Takker, da skal sjekke opp den også.
  4. Ja, jeg har testet Movie maker, samt Pinnacles studio 8. Effekter som jeg gjerne skulle få til er det å kjöre visse biter i slow motion f.eks, og det får jeg ikke til i movie maker. Den muligheten finns ju i Pinnacles programmet, men der får jeg ikke lastet inn AVI filen. Ok, jeg skal se om jeg finner en demo av Premier, kanskje kan den hjelpe meg.
  5. Heisan! Jeg pröver å 'filme' litt med programmet FRAPS. Det funkar ju veldig bra, men det skulle värt moro å editere filmen etterpå. Den lagres i AVI formatet, og flere av de movie editerings programmene jeg har kan bare gjöre enklere saker med den. Noen forslag?
  6. Er det noe som veit noe postgiro / bank nummer man kan sette inn penger til å stötte dem da? Er ikke mye jeg har men stötter gjerne med det jeg kan! Og kom ikke drassandes med at penga burde brukes til mye annet fornuftig, for jeg har stöttet både hjerte, kreft, spedbarnsdödlighet og mer, så da må jeg vel få lov til å stötte dette også.
  7. Når kan jeg ta av, når kan jeg ta av?? Kan jeg lette nå? Kan jeg? Vär så snill? http://www.jetphotos.net/viewphoto.php?id=137211
  8. LOL!! Men husker det til trots, svärt godt!
  9. Litt hakkete kamerabevegelser, men ellers digger jeg sånne hjemmelagede 'filmer'.
  10. Heisan! Hva er det egentlig som driver deg som leser dette hit? Altså, leser du dette, er det fordi du har noen form for interesse for fly og/eller fly simulatorer. Jeg husker når jeg var liten, fra 4 års alder til jeg var omtrent 8-9, så flöy vi en del til utlandet på ferie. (Er 33 idag). Ganskje snart begynte fly å stå som symbol for noe spennende (nytt land, mennesker, lyder, kulturer, lukter) og enda viktigere Frihet(Blått hav, varme, sove lenge, väre oppe sent, ingen plikter). Det festet seg, og fly interessen vokste. Idag jobber jeg på flyplass (Landvetter), ser fly dagen lang. Og når jeg ser et fly ta av og forsvinner opp i det blå, så kommer fölelsen der igjen av å 'väre på vei' til noe spennende. Selvsagt liker jeg jo også utfordringen i simulatoren, det å lande en stor jet maskin på ei lita stripe der nede med hjelp av instrumenter. Men det er fölelsen av spenning og frihet som ligger bak. Fly er helt enkelt magiskt for meg. Hva med deg? Hvorfor er du 'her'?
  11. Hehe, og jeg som var så stolt!
  12. Heisan! Tok en turmed Brödrene Wrights fly for å se hvor langt jeg kom. 13 Ft 914 meter Kunne nok ha flydd lenger. Noen bedre?
  13. LOL! Jeg tror deg! Prövde selv et par 'Virtual Reality' briller fon noen år tilbake. Var om å henge en murstein foran pann, og med samme opplevelse som deg, at bildet fulgte med når jeg snudde meg. Det er nok en stund frem til det der blir bra nok for allmenheten. Derimot kan jo disse enkle 3D brillene kanskje väre kule så lenge. Jeg antar at de har noenlunde klart glass, og ikke slikt grönt/blått som fantes för. Men Blir virkelig 3D effekten bra?
  14. Sitter i et kontrollrum på Landvetter flygplats. Ser fly hele tiden, men det er bagasje anlegget jeg ansvarer for. Det er litt ekstra kul for meg når jeg ser noen legger inn screenshots tatt i fra Landvetter. Fant tilogmed en for et par uker siden tatt ved gate 16, derunder finnes kontroll rummet 'mitt'
  15. Ser mer og mer reklame for 3D briller...er det noen her som har prövd det?

Account

Navigation

Search

Search

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.