Jump to content
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Flightsim.no

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Peppes-treff i Bergen

Featured Replies

Hei alle flightsim - og flyinteresserte medlemmer i Bergensområdet, siden forsøket på et Peppestreff i julen mislyktes har vi ikke hørt noe mer om dette, så nå er det på tide å prøve på nytt. Derfor har vi i "arrangementskomiteen" bestemt oss for å prøve et nytt Peppes-treff fredag 19. juni klokken 1800(?)

 

Svar i denne tråden om dere ønsker å være med så vi får en oversikt over hvor mange vi blir og om vi trenger å bestille bord.

 

Sted blir en av restaurantene i sentrum, sannsynligvis den på Torget med mindre noen har noen store innvendinger på dette.

Cpt. Sønstabø er med. Men da må F\\O Oldervoll hente meg i Haljem. :grin:

Foreløpig ser jo dette ut som vi bare kan holde oss til Os i steden. :grin:

Men vi lar folk få komme seg hjem fra jobb, skole og andre rare ting førman eventuelt gir etter.

 

Jeg er, som jeg allerede har nevnt til Arild, med.

Det burde gå for meg også det mtp busser til og fra bergen fra Austrheim.. Skal ikke se bort fra meg også. :)

 

Men burde det ikke være bedre og ligge denne posten i kaffekroken, evt. poste den på nytt der? Er mange fler som kikke der enn i snackbaren ;)

Stiller opp jeg! ;)

Jeg er med dere i tankene!!

Kommer over først en mnd. senere men da blir det kun en uke på Tysnes.

Hadde vært artig å truffet hr. Lygre da. Kan det passe?

 

PS: Mener ikke å ødelegge posten deres... men gjør et forsøk.

Da blir det ikke Os allikevel da! :grin:

Passer uansett i byn, siden jeg jobber der.

 

Da har jeg talt med 9 stykker, og vi får med oss Håkon Otneim (som ikke er så aktiv her lenger) også.

Eg og. Er sulten no. Skal eg ete i løpet av veka før eg kjem? :grin:

Det kan du bestemme helt selv. Men en anbefaling fra doktor ville vært at du helst spiste én gang før neste fredag. Helst litt strategisk plassert som midt på uken.

Og du kan erstatte resten av måltidene med å ta et brett med slankepiller og omega3 hver dag. For å holde deg frisk og slank!

Tusen takk for tipset Tord :grin: Då vert det ei gulrot på onsdag, og pillar resten av veka. Nam nam nam :grin:

Dessverre folkens så kom det noe i veien som gjør at jeg ikke kan komme på fredag, uheldigvis :(

  • Author

Da har jeg bestilt bord på fredag. Om det er noen som ikke har tid til å være så lenge eller ikke rekker å være der klokken 18 så er det hyggelig om dere stikker innom og sier hei allikevel :), vi blir der nok noen timer.

 

Bordet står på mitt navn, har fått referansenummer 172766 om det skulle være nødvendig. Om noen vil ha mobilnummeret mitt kan dere få det over PM

Supert. Jeg må bare finne ut når jeg skal slippe madammen av på flesland. Jeg må bare prøve å lure meg unna å skylde på ett viktig møte eller noe, for elles får jeg bare en lang lekse med noe om prioriteringer og noe greier :o

  • Author

For å skape total forvirring, så heter restauranten Peppes Zachariasbryggen (Zachen), men adressen er Torget, så om dere vet hvor én av de 2 er så finner du oss nok.

Nå nærmer det seg :D Eg kommer med buss, så eg er ved bryggen i 17 tiden, noen som kunne tenke seg og treffe meg der mens vi venter på resten? Er kjedelig å vandre i en time aleine også =P

Dette må være mitt første innlegg her på jeg vet ikke hvor lenge. Og jeg som hadde lovet dyrt og hellig å stille opp måtte pent tåle kraftig irettesettelse da jeg fikk en lettere irritert Arild på telefonen. Jeg glemte desverre hele pizzatreffet...!!

 

Jeg fikk pent beskjed om å komme med en offentlig beklagelse, så til alle sammen:

 

Unnskyld!

 

(snakkes kanskje neste gang!)

Takker for et flott treff, vi snakket om mye og hygget oss, eg koste meg i hvertfall! :D Dette må vi da få til oftere!

 

Kommer to bilder fra treffet og noen fra torget på vei til Zachen! :grin: Hva er Bergen uten litt regn..? :grin:

 

IMG_7085copy.jpg

 

IMG_7088copy.jpg

 

Fra venstre: Torstein Sønstabø, Arild Oldervoll, Tord Øvrebotten og Paul Thomas Kvam :)

IMG_7125.jpg

 

IMG_7124.jpg

 

 

Igjen, takker for et hyggelig treff og ha en fortsatt flott helg!

 

Mvh Tommy! :D

  • Author

Ja, takk for i kveld folkens. Det var veldig hyggelig å møte de som dukket opp. Desverre ble det litt frafall i rekkene, men det er jo sånnt en må regne med, og vi som var der hadde det veldig kjekt. Var veldig interessant, og jeg tror virkelig at vi har noe å bygge videre på (for de som ikke var der: detaljer kommer nok).

 

Håkon: Trodde ikke at du tok meg seriøst, men respekt til deg for unnskyldningen, den er akseptert ;). Vi snakkes vel på søndag?

Uff, jeg prøvde så langt jeg kunne og rekke en tur innom sentrum idag, men grunnet frafall av headliner på tysnesfest har det gått i ett siden 0600 idag tidlig. Håper det passer bedre neste gang :-)

Så ut som det var koslig! Håper da det ikke er så lenge til neste treff :grin:

 

 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

Account

Navigation

Search

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.