Gå til innhold

Featured Replies

Skrevet

Det er allerede en form for fri tilgang, som dere tydelig kan se jeg har benyttet meg av. Det jeg nå venter på, er å slippe å laste ned en million små zipper for å få et stort bilde. Alt vil bli mye enklere når man kan dra en firkant over hele området man ønsker, og så laste det ned.

Skrevet

Jeg lager selv en geotiff av bitene jeg laster ned, med Globalmapper. Geotiff over hele Norge kan vi bare glemme. Det er bare små områder som er god nok kvalitet. Og ingen i verden orker å plassere autogen trær for hele landet. Ingen har heller nok lagringsplass for slikt.

 

Men får håpe ja, at man kan laste ned en geotiff for en flyplass eller by, for da kan folk selv lage fotoscenery, uten å måtte gå til innkjøp av Globalmapper, som koster 2500 kroner.

Bli med i diskusjonen!

Du kan poste innlegg nå og registrere deg senere. Hvis du har en brukerkonto kan du logge inn nå for å poste med din egen konto.

Gjest
Skriv svar til emnet …