Gå til innhold

Featured Replies

Skrevet

God ettermiddag,

 

Er på utkikk etter nytt headset. (Skal brukes på VATSIM bl.a.)

 

Har tenkt litt på Logitech G930.

 

Noen som har erfaring med den, evt. noen andre i samme prisklasse? Vil helst ha trådløs da dette blir mest praktisk for meg :)

 

 

Takker for svar :)

Skrevet

Anbefaler utelukkende Plantronics headset, er også det jeg bruker på VATSIM selv.

 

Følgende er veldig bra: http://www.pixmania.com/no/no/5816256/art/plantronics/pc-hodetelefoner-med-mikr.html

 

Denne bruker jeg nå om dagen, er litt enklere og billigere, men har en veldig god mikrofon: http://www.dustinhome.no/plantronics-audio-310-headset/product/5010096926?csref=Pricecompare_mediahuset_1085

 

Skrevet

Hvis det (kun) skal brukes til Vatsim, er det vel en fordel at det er så *dårlig* som mulig, i betydningen frekvens-gjengivelse. Vatsim-lyden, som har vært uforandret de siste ti år, til tross for at alle har fått raskere linjer enn ISDN..) er jo kun i området 300-3000 Hz eller deromkring..

Skal man derimot høre på noe annet, må man velge etter andre kriterier;)

Skrevet

Så det fungerer bra til Vatsim?

 

Skrevet

Jeg har brukt Logitech Clearchat i over 2 år nå, og er veldig fornøyd =) Ikke så avansert og tung som mange andre, men god lydkvalitet og brukervennlighet. Headsettet egner seg dårlig for musikk da.

logitech-clearchat-wireless-headphones_1.jpg

Skrevet

Litt annen prisklasse det jeg har her, men kan ikke si annet enn at jeg er storfornøyd med dette headsettet:

 

http://www.komplett.no/k/ki.aspx?sku=389292

 

Ikke noe musikkheadset dette heller, men fungerer utmerket til tale. I tillegg har det god rekkevidde dersom man prater på skype eller lignende og skal holde på med ting i andre rom samtidig :)

Skrevet

Jeg jobber daglig med innkjøp av blandt annet trådløse heasett i en bedrift som henvender seg utelukkende til andre bedrifter, og må si det at det heatsettet som Åge linker til er en knallgodt headsett, blandt kanskje de aller aller beste du kan gå tak i. Samtidig er det vel noe av det beste eksempelet på overkill jeg har hørt om, å bruke dette til VATSIM :P

 

Jeg kan anbefale deg dette headsettet, nettopp pga lydkvalitet, støydemping og komfort. I tillegg skjermer det støy utenfra pga sin "øreklokke-design".

 

http://www.komplett.no/k/ki.aspx?sku=603221'>http://www.komplett.no/k/ki.aspx?sku=603221

 

Samme med kabel:

 

http://www.komplett.no/k/ki.aspx?sku=603221

Bli med i diskusjonen!

Du kan poste innlegg nå og registrere deg senere. Hvis du har en brukerkonto kan du logge inn nå for å poste med din egen konto.

Gjest
Skriv svar til emnet …