Skrevet 13. januar 2011 14 år JAS Gripen ble fanget i nettet. Kanskje man skulle vurdert dette flere plasser for sivile fly og?
Skrevet 13. januar 2011 14 år Tja, det må jo bli for kortbaner o.l, kan se for meg at det blir trøblete å lage et nett som tar 50tonn og oppover. Noen som vet hvorvidt jagerfly må gjennom full service etter å ha blitt fanget i nettet, på samme måte som F-16 må om den bruker kabelen?
Skrevet 14. januar 2011 14 år Stort sett det som finnes av vestlige fly som ikke er utstyrt for hangarskip-operasjoner innom til full sjekk etter slike hendelser, etter det jeg vet. Men heller det enn å miste et fly.
Skrevet 14. januar 2011 14 år Israelske militære flyplasser benytter nett for å stanse jagerfly. Norske lufthavner hadde wire systemer lenge etter at den kalde krigen tok slutt, men de er borte nå pga nye sikkerhetskrav ifm hindringer. Nå benyttes andre løsninger dersom et behov skulle oppstå.
Skrevet 14. januar 2011 14 år Har den blitt fjernet på Rygge? Mener å huske at flere av de utenlandske deltagerene på Rygge Airshow i 2009 ba om wire...
Skrevet 14. januar 2011 14 år Missforstå meg rett, det jeg lurte på var om en runde i nettet også vil føre til den slags type overhaling. Jeg visste at F-16 og lignende landbaserte fly må ha full strip-down etter en kabellanding
Skrevet 14. januar 2011 14 år Hvis ikke det er tilgjengelig på flyplassen, har forsvaret mobilt utstyr som kan settes opp i løpet av noen timer. Dette ble blandt annet brukt på Banak i høst, under øvelse Nordavind.
Bli med i diskusjonen!
Du kan poste innlegg nå og registrere deg senere. Hvis du har en brukerkonto kan du logge inn nå for å poste med din egen konto.