Gå til innhold

Featured Replies

Skrevet

En skolesekk + en drittunge som dro i alarmsnora på dassen og hele plassen går i stå.

 

Vi skal egentlig ikke røre items som vi eventuellt finner når vi kommer ut i flymaskinen, men jeg gidder ikke grounde flyet og flyplassen det står på om vi finner en sekk på et av setene, jeg tar bare en titt på sakene. De har enda ikke eksplodert.

 

Dette var tyttebærpolitiet på sitt ypperste. My heroes!

 

Et like stort spark til de som besluttet at ingen fly kunne lande der, ikke en gang bombeekspertene. Hva slags bombe trodde de det var? Atombombe?

 

Sunn fornuft er gravlagt for lenge siden.

Skrevet

Hvis en bombe går av inne i terminalen hundre meter unna selve flyet, kan det jo alltids hende at en flaske brus fra UTENFOR security kan fly bort til flyet, og da blir det jo 9/11 all over again! Best å la de diverte/kanselere, ja.

Skrevet

Hadde folk fortsatt syntes det var like teit, om noen da på ett eller annet vis, hadde klart å legge igjen en liten skolesekk som faktisk inneholdt en bombe?

Det har vel skjedd ymse ting rundt i verden som gjør at de har de prosedyrene de har. Som oftest er det nok overkill, men er vel dette som er den sikreste måten å avklare ting på.

Hvis noen har en bedre måte å gjøre ting på, så er sikkert myndighetene gira på å få vite det :-)

Bli med i diskusjonen!

Du kan poste innlegg nå og registrere deg senere. Hvis du har en brukerkonto kan du logge inn nå for å poste med din egen konto.

Gjest
Skriv svar til emnet …