Skrevet 12. juni 2010 14 år Bør vell tas med en klype salt. Men man skal aldri si aldri! Vet ikke helt hva slags kunder de skal rette seg mot dersom en slik rute kommer på plass. - Noen som har en formening om kundegrunnlaget på en rute som TRD-SKE? http://trondheimlufthavn.net/Nyheter1033.html
Skrevet 12. juni 2010 14 år Etter sånn jeg har skjønt det med rutene Vildanden har til Bergen og Stavanger så er det lagt opp for å tilrettelegge lettere og raskere reiser for bedrifter i grenlandsområdet. Mye slik Krohn Air gjør mellom Molde og Trondheim.
Skrevet 12. juni 2010 14 år Forfatter Nokså enig med deg der. Men i et brev til Skien Bystyre skriver Skien Lufthavn, Geiteryggen følgende: ”Markedsgrunnlaget for Skien Lufthavn er transport av personer som skal på oppdrag, enten det er i privat eller offentlig tjeneste, og hvor effektiv reisetid er av vesentlig betydning. Skien Lufthavn er tilrettelagt for minimal tidsbruk for næringsdrivende, ansatte og prosjektmedarbeidere som er bosatt i vår region, eller som skal på oppdrag i vår region. Målet for styret i Skien Lufthavn AS er å aktivt utvikle et forsterket rutetilbud på Skien Lufthavn. Skien Lufthavn er avhengig av en vesentlig økning i aktivitetene for å forsvare sin eksistens, og det er rutetrafikk som gir det beste økonomiske resultatet. Vildanden’s planer er å opprettholde dagens rutetilbud på Bergen og Stavanger. På Stavangerruten vil det imidlertid komme en endring fra 19-setersfly til 46-setersfly, i beste fall allerede fra august 2010. Det er også nytt at Vildanden mener de har kapasitet til å få i gang Trondheimsruten.” Jeg forstår det også slik at det 19-setersflyet som byttes ut med 46-setersflyet vil være tilgjengelig til bruk på ruten Skien - Trondheim ???
Skrevet 12. juni 2010 14 år Vildanden ruten til Bergen har blitt flydd av forskjellige selskap, akkurat nå med Danu ATR42, mens den til Stavanger har blitt flydd med J31 av Helitrans. Nå skal Helitrans overta hele driften, og skal få to ATR42 som skal gå inn på rutene, det er vel da de får kapasitet til en trondheimrute når jetstreamen blir ledig.
Skrevet 12. juni 2010 14 år Forfatter Ergo ruten som da vil opereres av "Vildanden", flys egentlig av Helitrans?
Skrevet 12. juni 2010 14 år Ja, Vildanden er et flyselskap uten fly. De leier inn helitrans som operatør. Men du skal ikke se bort i fra at helitransflyene går over i vildanden farger, slik som Danu har vært. http://www.airpics.com/photos/98690
Skrevet 12. juni 2010 14 år Forfatter Aha! Stilig! Blir spennende å se. Er allerede flere selskap som har meldt om mulig oppstart til TRD fra diverse byer.
Bli med i diskusjonen!
Du kan poste innlegg nå og registrere deg senere. Hvis du har en brukerkonto kan du logge inn nå for å poste med din egen konto.