Gå til innhold

Featured Replies

Skrevet

hei ser lit på dene tråden men jeg lurer på hvor man får tak i såne fly f18 man bygger de selv ? www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=425524

men osen skifte papir størelse Scala 166% på PDF for flyene veit du osen man gjør dette?

 

Skrevet

Depron får du kjøpt på de fleste store byggevarehusene.

 

Tror ikke jeg ville ha begynt med den størrelsen du linker til, skal nok litt mere kunnskap til å bygge modellfly generelt en det hører ut til at du har.

 

Men på PARKJETS finner du mange tegninger på depron jets som er veldig enkle å bygge. Der får du printbare tegninger i rett størrelser.

 

Depron er ikke dyrt, så det er morsomt å skjære og lime modeller. Appropos lim, du trenger egnet lim til depron, mange limtyper smelter depronen, så forhør deg med lokal rc/hobby-sjappe.

 

Pål

Skrevet
  • Forfatter

hehe jeg har bygget 3 fly alerede av depron en f18 uten skala men skal nå bygge skalan av f18?

Skrevet

Da er tipset; ta med PDF`en til ALLKOPI eller lignende å be om en print i den størrelsen du vil ha.

 

Du får holde oss oppdatert.

 

Pål

 

EDIT: ellers så har du denne til 600 kroner LINKETYLINK

Skrevet
  • Forfatter

1. ALLKOPI hva er det?

2. kan jeg ikke lage dete hjemme med størselse?

3. jeg bor på kløfta er det noen plass har eller i jesheim?

Skrevet

1. LINK

 

2. du kan lage hva du vil hjemme. Men som jeg nevnte litt tidligere, tror jeg du vil møte noen problemer med å bygge dette flyet i samme størrelse som karen i linken du startet med.

 

Om du vil bygge en skala look-alike F/18 i depron, start med en tegning herfra 3dfoamy.Disse kan du printe ut hjemme.

 

 

3: Se punkt 1.

 

Pål

Skrevet
  • Forfatter

ok hva kan dem gjøre for meg? koster det penger? for støresle?

Skrevet
  • Forfatter

hei kan noen har vite osen man endrer zoom støresle på PDF?

Skrevet

Herregud for en diskusjon :sick:

Ikke for å ta noen her, men jeg synes denne diskusjonen er er bare ett veldig godt eksempel på "forsøpling" av dette fora.

 

Det er greit at man har trøbbel med å skrive reint, men når det også gjelder å lese, så blir det hele ganske så tragi-komisk.

 

Skrevet

Med PDF mener du sånt vanlig pdf-dokument?

 

Hvis det er det, så gjør jeg med Adobe Reader versjon nr. 9 installert at jeg bare trykker på + eller - knappene rett til venstre for et vindu som viser prosentstørrelse av dokumentet (er på samme linje som print-knappen, søk-etter osv.).

 

Tar forbehold at jeg forstod hva riktig hva du mente med PDF. Er det noe avanserte modellflygreier eller en forkortelese for noe annet i avansert i den leia så har jeg kanskje dri... meg litt ut. Men tanken bak var i hvertfall god. :)

Skrevet
  • Forfatter

nei for printing zomme pdf også tryk ctrl+P også endre størelse zomm noen som veit?

Skrevet

Hvis jeg forstår deg rett ville jeg gjort det på denne måten (og det er helt gratis).

Skriv ut PDF-tegningene i A-4 format. Så tegner du opp et nøyaktig rutenett 2x2 cm på hver tegning.

På et nytt stort ark lager du et nytt rutenett hvor hver rute er omtrent 3,3 cm. Så begynner du i rute 1 og tegner opp linjene slik du ser dem på PDF-tegningen i rute 1. Litt jobbing, og du har forstørret tegningene dine. Klipp ut og legg på depronplatene for videre bearbeiding.

Skrevet
  • Forfatter

arket er i flere ark som skal tepes sammen men jeg vil doble størelsen på flyet med støre ark eller doble prosent til 166% mere

Skrevet

Jonas, det du vil gjøre kan så vidt jeg vet ikke gjøres i Acrobat Reader. For å skalere opp en "tile"-tegning må du rett og slett dele opp ensiderstegningen på nytt i en annen scala. Finner du ikke en tegning i en annen scala må du gjøre som Kjell foreslår.

Skrevet
  • Forfatter

jeg mener zomme in så det blir flere A4 ark,

 

 

Lager meg et lite seilfly i mens skal da noen bilder av den ferdige F18 i liten støresle skal ha støre veit du

Bli med i diskusjonen!

Du kan poste innlegg nå og registrere deg senere. Hvis du har en brukerkonto kan du logge inn nå for å poste med din egen konto.

Gjest
Skriv svar til emnet …