Gå til innhold

Frontier VA i katastrofeberedskap [Haiti]!

Featured Replies

Skrevet

86-29c6dab1-8cf74027.jpeg

http://www.vg.no/nyheter/utenriks/artikkel.php?artid=590776

 

frontier-flying-services-new1.jpg

 

Med bakgrunn i jordskjelvet som har rammet Haiti har undertegnede valgt å sette våre piloter i katastrofeberedskap. Alt tilgjengelig personell blir satt på første fly til vår base på St. Maartens.

 

Vi vil i første omgang avvente nærmere melding om hva som skjer, men mest sannsynlig vil vi rykke ut for å bistå med transport og humanitær hjelp!

 

Vi søker frivillige piloter som kan hjelpe oss å hjelpe! Om du er interissert, skriv det i denne posten. Fortell oss hva du kan hjelpe til med, og hvor du befinner deg. Ikke send meg PM.

 

Undertegnede vil følge saken og holde samtlige løpende oppdatert på hva vi foretar oss!

 

 

Skrevet
  • Forfatter

Sindre Holberg har tatt jobben som relief coordinator og vil disponere tilgjengelig utstyr og mannskap.

 

Per nå har vi B757-200F maskiner stasjonert på San Juan, B1900C på Guatanamo og B737 på St. Maartens, alle klare for oppdrag!

Skrevet

Jeg kan godt ta en B757 fra St.Maarten. Har noen buddys i ledelsen i DHL som stoler godt på meg. Er ansatt i Frontier så hjelper gjerne med det! Edit: Tar Frontier sin 757 :)

 

edit igjen: Er nå på TJSJ. Fortell meg hvor jeg skal dra så er jeg i luften innen kvelden er omme.

Skrevet

Jeg melder meg frivillig med hva dere nâ mâtte ha ledig av utstyr til meg, Kan relokatere til St.Maarten öyeblikkelig, just give the order(Regner med at FSa er i bruk?)

Skrevet

FSa er i bruk ja Johan.

Du kan sikkert sende søknad om å få tilgang til selskapet for beredskapsperioden til Chief Pilot(M. Meese)

 

Kom over til TNCM så fort som mulig, og fly 737WL/739 ut til MTPP så fort som mulig.

Skrevet

For alle Vatsim-piloter som vil være med å gjøre en innsats, så kan jeg fortelle at Port AU Prince Center er oppe, så det blir kontrollert luftrom over Haiti.

 

Akkurat nå er det ti fly inbound MTPP.

 

Skrevet
  • Forfatter

To Frontier maskiner på vei i dette øyeblikk. Tommy og meg. Tommy flyr 739 fra St. Maartens, jeg flyr 752 fra San Juan. :)

Slik er det å jobbe nattevakt i firmaet. Full ATC dekning, TWR, APP og CTR er online i Haiti.

Skrevet
  • Forfatter

Ser deg ikke på VATSIM. ;)

Er på vei tilbake til San Juan nå, blir noen timer pause der før det er klart for nye turer til Port au Prince!

Bli med i diskusjonen!

Du kan poste innlegg nå og registrere deg senere. Hvis du har en brukerkonto kan du logge inn nå for å poste med din egen konto.

Gjest
Skriv svar til emnet …