Gå til innhold

Featured Replies

Skrevet

[video:youtube]YxMux4uEkLI

 

Lei av å spille med hendene? Den 21. desember kan du slippe håndkontrollen og «tenke» bevegelsene på skjermen.

 

Hjernen - ikke hendene

Det påstår i hvert fall selskapet Emotiv, som allerede nå tar opp forhåndsbestillinger av sin tenke-kontroller Emotiv Epoc.

 

Kontrolleren lar deg manøvrere rundt i spillet, skyte og utføre andre oppgaver - akkurat som en annen spillkontroller. Forskjellen er altså at du ikke lenger bruker hendene - men hjernen.

 

Ulik «konstruksjon»

Systemet fungerer ved hjelp av en «hjelm» på hodet som registrerer elektroniske impulser i hjernen. Den største utfordringen er at alle hjerner er forskjellige.

 

Det gjelder i følge utvikleren Nam Do spesielt den såkalte frontlappen. Dermed er det ikke eltt å konstriuere en mottaker som fanger opp alle signaler likt.

 

To spill klare

Kontrolleren fungerer bare for PC, og bare med enkelte,spill. Foreløpig er det bare to titler som fungerer: Harry Potter and the Half Blood Prince, som kom i juli i år, og james Cameron's Avatar the Game.

 

Foreløpig selges konsollen bare til amerikanere, men dette henger trolig sammen med at spillene kommer først i USA. Prisen er satt til 299 dollar - om lag 1700 norske kroner.

 

Et grundig intervju med Evo-skaperen Nam Do finner du på Future tech

 

http://www.itavisen.no/830064/naa-kommer-hjerne-kontrolleren

Skrevet

Tja.. Imponerende at det går an, men ble ikke direkte imponert over hjerneimpulsene til han kisen som demonstrerte. Syns dette gikk utrolig sakte.

 

Hvordan skal man da spille action-eventyr som Harry eller i Avatar? :whistle:

 

Men rent teknisk sett er det jo dritkult, og en smule skremmende.

Skrevet

Lå noe lignende for salg på komplett.no for en måneds tid tilbake, men hadde vært i salg en stund. Fant den ikke på komplett nå, men den heter OCZ Impulse Actuator. Den kostet ca. 800,-

Bli med i diskusjonen!

Du kan poste innlegg nå og registrere deg senere. Hvis du har en brukerkonto kan du logge inn nå for å poste med din egen konto.

Gjest
Skriv svar til emnet …