Skrevet 27. oktober 2009 15 år Sandane lufthavn i Sogn og Fjordane havner på lista nettstedet Travel and Leisure har laget over de mest skremmende og krevende flystripene. Mer info/kilde.... http://www.abcnyheter.no/node/98397
Skrevet 27. oktober 2009 15 år Var iallefall skummel nok med sterk fyllangst og dårlig vær. Ikke det at Songdal var noe bedre på den turen
Skrevet 27. oktober 2009 15 år Vel.... Må si at denne "huseieren" hvis det er privathus, bør engste seg litt over hustaket sitt. Må være en våt drøm for enhver spotter å bo der :grin:
Skrevet 27. oktober 2009 15 år huset eksistrer ikke lenger, avinor betalte dyrt for tomta, pga utviding. E39 som er mellom der huset var og rwy skal også inn i under forlengelse av rwy Kjekt å lande mot vest og se rett i fjellvegen på venstre side :grin:
Skrevet 27. oktober 2009 15 år Okey, har aldri vært på den kanten der (tror jeg). Men naturen på bildene sier at man får naturen på nært hold iallefall.
Skrevet 27. oktober 2009 15 år Jeg bor på Sandane, og denne flyplassen er en helt standard kortbane-flyplass med litt spesiell topografi, som vestlandet ellers. Bildet som er tatt, er tatt i enden av RWY 27, og da virker jo banen kort kan man si. Huset er som nevnt borte, og banen skal forlenges. De som flyr på denne banen (pilotene), har kursing spesiellt for denne flyplassen. Det eneste som gjør flyplassen spesiell er, er at man ikke kan foreta noen long final på rwy 09, men rwy 27 går bra med long final, men noe offset. Forøvrig ser man Devik i bakgrunnen på det bildet vi ser. 3 gårder ligger oppe i bakken der. Har selv stått der mange ganger og tittet ned på flyplassen under landing/take off.
Skrevet 28. oktober 2009 15 år Hele artikkelen hos travel and leisure finner du her: http://www.travelandleisure.com/articles/the-worlds-scariest-runways/1/?label=the-worlds-scariest-runways Det er 17 sider, med forklaringer for hver flyplass om hvorfor de er "farlige" og noen videoer.
Skrevet 28. oktober 2009 15 år Fin plass i fint vær, minihelv... i dårlig vær. Kun NDB app der vel ? Ellers hadde vel gamle Førde sikkert også vært høyt på listen..noen av de mer erfarne som husker den ?
Bli med i diskusjonen!
Du kan poste innlegg nå og registrere deg senere. Hvis du har en brukerkonto kan du logge inn nå for å poste med din egen konto.