Skrevet 13. mai 2002 22 år Staten vil redusere avgiftene på mindre flyplasser i samsvar med faktiske driftsutgifter. Dette betyr at avgiftene kommer under Ryanair's krav, og at Haugesund Lufthavn Karmøy dermed kan bli selskapets base på Vestlandet. Ryanair har svart positivt, og snuser også på konkurranse innenriks. De ser for seg at en rute London-Haugesund etterhvert kan fortsette til Torp. Dette melder NRK Rogaland i dag Jeg ser for meg mange som tar hurtigbåten fra Stavanger eller Bergen til Karmøy for å fly til London for 400 kr.
Skrevet 13. mai 2002 22 år Jaja, det blir vel Haugesund Airport-Bergen/Stavanger, ifølge Ryanairs navnepolitikk...
Skrevet 14. mai 2002 22 år Kroneksempelet på Ryanair's navnpolitikk er vel rutene som går til København, Danmark. I virkeligheten lander flyene i et helt annet land - Malmø i Sverige. Nå er vel avstanden mellom Styrup (?) og Kastrup ikke den største men likevel. Tenk deg å bestille en billett til en by, og så havner du i et helt annet land!!
Bli med i diskusjonen!
Du kan poste innlegg nå og registrere deg senere. Hvis du har en brukerkonto kan du logge inn nå for å poste med din egen konto.