Posted August 13, 200915 yr Problemet er at ingen vil kjøpe dem http://www.tv2nyhetene.no/utenriks/sveriges-regjering-vil-selge-sas-2857107.html
August 15, 200915 yr Ikke enda nei, men bare vent. Luftwaffe siietr kun på gjerdet og venter til de Skandinaviske statseierne har pumpa nok penger inn i selskapet så harver de over med ett raskt oppkjøp enten rett etter den komende konkuren. Selg eller dø blir nok lagt frem som ett vektig argument for att Luftwaffe skal ta over. Samme skjedde med Swiss air og etter den dagen har selskapet gått med positive tall.
August 15, 200915 yr http://www.boarding.no/art.asp?id=37775 Og blir det regjeringsskifte i år, så kommer den norske regjeringen til å stille seg i den samme køen. Da blir det kanskje eiere med en forretningsplan som tar over. Noen som vet å kapitalisere på den enorme erfaringen selskapet sitter med.
August 15, 200915 yr Vi får vel håpe at de ansattte også skjønner at ville streiker og urimelige lønnskrav ikke direkte gjør driften av SAS enklere. Jack J jackson
August 15, 200915 yr Author Vi får vel håpe at de ansattte også skjønner at ville streiker og urimelige lønnskrav ikke direkte gjør driften av SAS enklere. Spot on og legger du til de som faktisk sitter på toppen så har du en god bløtkake.
August 16, 200915 yr Akurat det Aslak sier her er helt korekt og derfor er SAS også av stor innteresse for Lufthansa. Kompetanse og samkjørte fagfolk i alle ledd slik de annsatte i SAS er i besittelse av er det aller viktigste for enhver bedrift.
Join the conversation
You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.