Skrevet 24. juli 2009 15 år I dag, når det var på det værste ifbm. torden/uværet, kom det et Norvegian fly rimelig lavt over Arendal. Maks 100m høyde. Dette har jeg aldri sett før. Kan det være at de går under uværet (mye turbulens, endog 3 skypumper be observert)? Dette skjedde i ca tre-fire tiden i ettermiddag.
Skrevet 24. juli 2009 15 år Nei, ingen vettug airlinepilot ville fly 300 ft over bakken, milesvis unna nærmeste flyplass for unngå været. Sikker på at du så dette? I så fall er det galskap.
Skrevet 25. juli 2009 15 år det er ca. 20nm finale til 22 på Kjevik, kan vel uansett ikke ligge under 3000 der... (fot, ja)
Skrevet 25. juli 2009 15 år Forfatter Det var rett nord for Arendal, og det fløy så lavt at man med tydelighet kunne lese Norwegian på flykroppen.(så ut som final app. uten hjul og flap konfigurasjjon) Det var nesten så at man kjørt av veien. Normalt skulle flyet ha vert mye lengre mot nord, og kommet inn over Birkeland. En god grunn har de nok hatt tenker jeg, men uannsvarlig .... tja Det var lavere enn dakotaen som kom forbi noen timer senere på vei til Lista.
Skrevet 25. juli 2009 15 år Om den var lav ernok godt mulig, men at du klarer å bedøme hvor høyt den var med god nøyaktighet er neppe tilfellet. Av og ting ting ser til å være mye nærmere enn de er.
Skrevet 25. juli 2009 15 år Forfatter Enig med deg der. Men å lese norwegian klart og tydelig fra bakken... Sjekka metar igår for kjevik, hvor de meldte 300 ft base. Okke som, det var altfor lavt til å være i dette området, det var det jeg ville frem til.
Bli med i diskusjonen!
Du kan poste innlegg nå og registrere deg senere. Hvis du har en brukerkonto kan du logge inn nå for å poste med din egen konto.