Skrevet 28. mars 2009 15 år Å husk regelen er alltid, å stille mot den nærmeste sommer, dvs nå er det bare 3 mnd til sommer da stiller vi mot sommeren, altså frem 1 time!
Skrevet 28. mars 2009 15 år Takk for påminnelsen! Emil, du kan lese her: http://www.nrk.no/nyheter/distrikt/ostlandssendingen/1.3860585
Skrevet 28. mars 2009 15 år En time mindre søvn! Jeg liker å stille til vintertid bedre :grin: Frode: Hva er grunnen til at du siterer en artikkel som det er blitt linket til som et svar på Emils spørsmål lenger oppe en halvtime før du skriver sitatet? Leser du ikke postene i tråden du svarer i, eller tror du ikke folk får til å trykke på linken og lese artikkelen?
Skrevet 28. mars 2009 15 år Frode hadde glemt å stille klokka, så innlegget med nevnte link var ikke synlig... :grin:
Skrevet 28. mars 2009 15 år Liker dårlig at dette er i natt når man går av vakt 0230 og skal på igjen 0700. da blir det plutselig 3,5time søvn fremfor 4,5. Hmmm man skulle vel egentlig brukt strekken nå på å sove men den gang ei hehe..
Skrevet 28. mars 2009 15 år 2100-0230, 0700-1230. med strekk fra 1230-2100 som egentlig burde brukes til å sove men siste helg med danskerute og kjipe vakter så tilbake til 0700-1700/1630-0230
Skrevet 29. mars 2009 15 år It is my mission to inform.. Satt midt ute i skogen rundt ett bål med HK-416 ved min side den aktuelle natten, men når vinteren kommer tilbake, da er det min tur! :grin:
Skrevet 29. mars 2009 15 år God huskeregel: Når vi tar ut hage møblene altså på sommeren stille vi den frem, fordi vi tar hage møblene frem Og motsatt i vintertid.. Da tar vi hagemøblene tilbake
Skrevet 29. mars 2009 15 år Jaja.. Sommer pilsen fram om våren sammen med hagemøblene og sommer pilsen tilbake om høsten sammen med hagemøblene :grin:
Skrevet 29. mars 2009 15 år Da er vi mer på om det er sommer eller vinter :grin: Håper at alle vet når det er vinter og sommer
Skrevet 30. mars 2009 15 år Tja, egentlig ikke. Jeg lengter fremdeles mot sommeren... Jeg stiller forresten selv klokken kommende helg, og får en ekstra times søvn... :grin:
Skrevet 30. mars 2009 15 år Var på fjellet med 21 andre ungdommer, som på rom med en kompis, han stillte klokka en time fram. Jeg gjorde ikke. Vi skulle opp klokka 9 for å spise frokost, og i trekket klokka 10. Kikka på klokka mi, den var kvart på 9, vekket kompisen min og hørte hva hans var. Den var kvart på 10. Vi fikk fullstendig panikk, før han kom på at klokka han var en time feil, p.g.a autostilling :grin: Og vi var faktisk i trekket FØR klokka var ti, og da hadde vi pakket, kledd på oss og spist først!
Skrevet 30. mars 2009 15 år Det er nå jeg får svi for at jeg har så mange ur som jeg har. Særlig morsomt er det med alle de urene jeg har med automatisk urverk som har stoppet fordi jeg ikke har brukt dem på en stund. Men, nå er alle ur trukket opp og stilt iht riktig tid :-)
Bli med i diskusjonen!
Du kan poste innlegg nå og registrere deg senere. Hvis du har en brukerkonto kan du logge inn nå for å poste med din egen konto.