Jump to content
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Flightsim.no

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Featured Replies

TV2 kl 20:00 søndag, 14.12

 

''I denne dokumentaren på 46 minutter får vi glimt fra treninga til det som skal bli NATOs toppiloter gjennom treningsprogrammet FWIT. Belgia, Nederland, Danmark og Norge har siden åttitallet trent sine toppiloter gjennom programmet Fighter Weapons Instructor Training. Store deler av den praktiske treningen har i mange år foregått ved det internasjonale treningssenteret Ørland hovedflystasjon. TV2 har fulgt elevene på nært hold, først ved Leuwarden Air Base i Nederland og deretter på Ørlandet. ''

Kilde: Top Gun Norge

 

Dette må sees!

Vi må huske å bumpe denne tråden før sending, slik at vi ikke går glipp av programmet!

Leste om det, dette skal bare ikke gåes glipp av!!

:) Dette skal jeg få med meg!

Hørt om web tv?

Det var en flott dokumentar! Kunne godt vært en serie eller 2t også! :)

Ok, takk Jan Peder. Grunnen til at jeg dog stusset, er at jeg opptil flere ganger både i aviser, ukeblad (les Vi Menn), på nettet og også ved div. anledninger på TV (f.eks. Dagsrevyen, Autofil, Newton) har sett at det ikke har vært antydning til å skjule, snarere tvert imot, hva både for- og etternavn på flere av forsvarets jagerflygere er.

Jeg må si meg enig i at det er merkelig at de bare bruker nicknames ja, særlig med tanke på at det aldri har blitt lagt skjul på navn til norske militærpiloter i offisiel sammenheng. (Dag Simonstuen og Haakon Gamborg, for eksempel)

Hei

 

Det er av den grunn som Jan Peder nevner. Det har vært noen stygge eksempler opp gjennom årene. Ikke bare for at Ali Baba ikke skal vite det, men også medier som har møtt opp på skolen til pilotenes barn og ville høre hva "pappa" eller "mamma" drev med.

At enkelte er navngitt er basert på noen "rules and reg" ift hvem som skal stå frem. Blant annet de som ble nevnt i posten ovenfor. Som regel Detachment Commanders/Skvadronsjefer.

 

A r v i d

Eg hadde ikkje sett han førr ihvertfall. Følgjer ganske tett på luftfartsrelaterte tv-sendingar, spes. rundt fra vårt nærområde om og med skjærskild norsk mannskap, men som det vel og vart opplyst, så hadde ikkje denne skolen eller opplegget der tidligare vori så behørig og grundig dokumenterad som det vi fekk sjå.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.