Skrevet 7. juli 2008 16 år Etter flere forsøk og svimlende blikk tror jeg at jeg fikk det til. Mener det står Flight som Andreas sa. :grin: Skal innrømme at jeg tviler sterkt på å ha fått det til uten at jeg hadde Andreas forslag i tankene.
Skrevet 7. juli 2008 16 år Skjønner ikke hvordan dere ser det. Hvis man ikke ser det, har man da dårlig fargesyn?
Skrevet 7. juli 2008 16 år Forfatter Her er forklaring og et sinsykt coolt eksempel. http://en.wikipedia.org/wiki/Stereogram altså: http://en.wikipedia.org/wiki/Image:Stereo_Pair%2C_Lake_Palanskoye_Landslide%2C_Kamchatka_Peninsula%2C_Russia.jpg Bra MESH??
Skrevet 7. juli 2008 16 år Ikke nødvendigvis. Det har også litt med teknikk å gjøre. Sier dette ettersom jeg sliter med siste oppgaven til Geir. :grin:
Skrevet 7. juli 2008 16 år Det er en fargeblindhetstest fra FMI Ok...Men er man farge-blind om man ikke tyder dette? (tok en test her i Finland for bare månter siden, og skårte 100% ...)
Skrevet 7. juli 2008 16 år Jøss, jeg ble bare født med autofokus jeg :crazy: Så jeg sliter litt med å bruke manuell fokusering til å fokusere foran bildet
Skrevet 7. juli 2008 16 år Det er en fargeblindhetstest fra FMI Ok...Men er man farge-blind om man ikke tyder dette? (tok en test her i Finland for bare månter siden' date=' og skårte 100% ...) [/quote'] Trur nok Andreas mente det som en spøk. Dette har nemlig ingenting med fargesyn å gjøre!
Skrevet 8. juli 2008 16 år Jøss' date=' jeg ble bare født med autofokus jeg :crazy:[/quote'] He he, det var dagens Audun!! Bra sagt!
Skrevet 8. juli 2008 16 år I den siste står det bare FLIGHT. Men denne gangen er det "felt ned" liksom.
Skrevet 8. juli 2008 16 år Forfatter I den siste står det bare FLIGHT. Men denne gangen er det "felt ned" liksom. BINGO
Skrevet 8. juli 2008 16 år Trur jeg har medfødt evne til og tyde disse... tok meg 2-3 sekunder før teksten ble synlig på begge to Freddy
Skrevet 8. juli 2008 16 år I den siste står det bare FLIGHT. Men denne gangen er det "felt ned" liksom. Motsatt hær hos meg... teksetn i første eksemper "FLIGHTS" er felt ned i bakgrunnen, mens på den siste stikker "FLIGHT" ut av bakgrunnen.. Freddy
Skrevet 8. juli 2008 16 år Jeg viste jeg var en smule fargeblind fra før, men dette er den værste testen jeg har prøvd noen gang. Alt sammen så ut som en dårlig tapet spør du meg. Håpløst å se en enseste bokstav. :cry:
Skrevet 8. juli 2008 16 år Forfatter På den første skrev jeg egentlig flightsim.no, men det kom alså kun flights med.
Skrevet 8. juli 2008 16 år Jeg har aldri hatt noe særlig problemer med å løse/lese slike magic eye-bilder, men det siste flight-bildet var vrient/hadde ubrukelig kontrast. Som å lese fiolett tekst på turkis bakgrunn, om du skjønner. Har du lagd dem sjøl? Hvordan gjør man det?
Skrevet 8. juli 2008 16 år Den siste måtte jeg bare gi opp, den ble for vrien. Her klarte jeg ikke å "fokusere" bra nok. :crazy: Heldigvis er jeg likevel ikke fargeblind.
Skrevet 8. juli 2008 16 år Jøss' date=' jeg ble bare født med autofokus jeg :crazy:[/quote']Jeg også, får aldri til dette :crazy:
Skrevet 8. juli 2008 16 år man må foukusere BAK bildet og ikke foran. Man må liksom se en kilometer avgårde, med skjemen foran seg. Øynene skal være stilt inn på 1 kilometer, mens du ser på noe som er 30 cm unna. Man må blingse, eller det motsatte, kanskje?
Skrevet 8. juli 2008 16 år Hvordan i all verden klarer man å stille inn øynene på 1km samtidig som man ser på en skjerm 30cm unna? :crazy: Får det ikke til jeg..
Skrevet 8. juli 2008 16 år Sliter litt med manuell fokusering her da :crazy: Det er greit, skimter noen bokstaver, men da eg skal fokusere på de, da forsvinner de :crazy: How the Heck? :confused:
Bli med i diskusjonen!
Du kan poste innlegg nå og registrere deg senere. Hvis du har en brukerkonto kan du logge inn nå for å poste med din egen konto.