June 27, 200817 yr Skal en tur til Oslo med noen venner neste helg. Lurer på om det er noen som har noen gode utesteder og anbefale (18 års!). Fikk anbefalt Karma (av en kjendis faktisk) på fredager da det er 18 årsgrense. Noen som har vert der?
June 27, 200817 yr Karma skal visst ikke være så verst, selv om jeg aldri har vært der. Jeg vet ikke hvor gammel du og vennene dine er, men det er ikke sånn alvorlig mange utesteder for de under 21, med mindre man tar med barer. Men de jeg kommer på i farten som har ID:18 er Roxy, Mosquito(eller er den blitt stengt?) og Karma. Det er sikkert flere, men jeg kjenner ikke til 18-årsstedene. Du får bare se om det dukker opp flere forslag til steder her, eller søke litt. Det er som sagt ikke overflødig mange 18-årsplasser i byen, men om du og vennene dine er gode til å snakke for dere, så kan dere prøve dere på steder med litt høyere ID.
June 27, 200817 yr Bare husk at det er 6 lapper i bot hvis du blir tatt, pluss problemer med sikkerhetsklarering og styr i forsvaret. Er visst ganske alvorlig å bli busta med falsk ID, selv om man ikke skulle tro det.
June 27, 200817 yr Ikke lurt å benytte seg av falsk ID nei! Og for de som er litt juss-interessert; se straffelovens § 372, 2. ledd! Den sier følgende: "§ 372, 2. ledd Med bøter eller med fengsel inntil 5 måneder straffes den, som i hensikt å tilvende seg eller andre en fordel eller å skade noen, løgnaktig utgir seg eller en annen for en i en bevitnelse, et personpass eller et liknende legitimasjonspapir omhandlet person eller på annen måte benytter et slikt dokument, eller som medvirker hertil. Den som overlater til en annen et slikt legitimasjonspapir som er utferdiget til ham, skjønt han vet eller bør forstå at det vil bli brukt uberettiget, eller som medvirker hertil, straffes med bøter eller med fengsel inntil 3 måneder. " Som du ser av 3. ledd i loven (nederste avsnittet) er det faktisk også ulovlig å låne bort et ID kort, dersom du vet eller bør forstå at det skal benyttes til noe "muffins"
June 27, 200817 yr Author Ingen fake ID her i gården! Ble jaget ut av en 21 års plass her i Trondheim for litt siden.. Og fikk en saftig forklaring på hva konsekvensene for eier er, hvis det tilfeldigvis sitter en kontrollør der inne. Å jeg har langt ifra lyst til å være grunnen til at en nattklubb/bar mister skjenkebevilgingen. Så får nok holde oss til 18 års plassene.. Mener å har hørt at Mosquito er history :confused:
June 27, 200817 yr Falsk ID er det ingen som har nevnt, nå må dere ikke trekke raske konklusjoner, karer. Jeg sa at om de er gode til å snakke for seg, noe som ikke er straffbart, så må de gjerne prøve. Det er noe helt annet.
June 27, 200817 yr Solliplass har hatt en dramatisk økning den siste tiden. Har vært stappfullt på alle utestedene der hver helg den siste måneden. Men jobb, PPL og penger har gjort at jeg ikke har fått sjekket hva the fuzz is about, men kansje noen andre her vet.
June 27, 200817 yr Om du liker å synge, så er jo kanskje Trumpet noe? Karaokebar rett rundt hjørnet her
June 27, 200817 yr Author Takk for at du nevnte den Werner! Er bare fint at dere kommer med steder jeg kan holde meg unna :grin:
June 27, 200817 yr Jeg bruker å henge på Luna Park rett ved Rockefeller, men det er vel egentlig en pub, og ikke noe nattklubb, hvis det var mer noe slikt du var ute etter. Og dessuten er vel det blitt en slags mainstay fordi jeg får billigere øl der.
June 28, 200817 yr Karma anbefales ikke... med mindre du er ivrig etter 16årige jenter som er drukket under bordet og vel så det :crazy:
June 28, 200817 yr Takk for at du nevnte den Werner! Er bare fint at dere kommer med steder jeg kan holde meg unna :grin: Ingen problemer :grin:
June 28, 200817 yr Jeg tok noen med falsk id på jobb i natt :grin: Politiet ble informert og tok over saken. Glad det ikke er jeg som prøvde. Skjønner i grunnen egentlig ikke at folk gidder. Man finner fort ut at byen er litt oppskrytt etter noen år
June 28, 200817 yr Jeg jobber på Cardinal i Stavanger Werner 327 ulike ølsorter, 14 på fat og spritservering. (Bare for å reklamere litt )
June 28, 200817 yr Innen du har funnet den perfekte, er du så møkkfull og med så mye luft i tarmene at du synger Rai Rai ved hjelp av fising!
June 28, 200817 yr Neida Men senere i kveld så! Nicklas, hold fatene klare, for i kveld skal det ryddes!!!
June 28, 200817 yr Neida Men senere i kveld så! Nicklas' date=' hold fatene klare, for i kveld skal det ryddes!!! [/quote'] Klar jeg Kommer du innom, så sier du navnet ditt, så skal jeg slippe deg inn jeg
Join the conversation
You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.