Skrevet 7. april 2007 17 år Sola Airshow har gleden av å tilby publikum nok en unik opplevelse. Fra Finland kommer en hydraulisk simulator, som tilbyr alle flyinteresserte en mulighet til å få prøve hvordan det er å sitte i førersetet på et "Harrier" jagerfly! Mer her ... http://www.solaairshow.no/
Skrevet 7. april 2007 17 år det der ser artig ut da. Men er ikke det der den typen sim som bare viser deg en film, mens den hopper og spretter?
Skrevet 7. april 2007 17 år Jippi, Gripen skal gjøre show, dette blir gøy! Ikke tilfeldig at jeg tar langhelgbesøk hos broren min i Sandnes den helga, hehe
Skrevet 7. april 2007 17 år Jeg skal ned der uansett på Airshowet, dette skal bli bra med Gripen og greier!
Skrevet 7. april 2007 17 år Sender du meg bildene da Aleksander? Jeg kan sende deg det som måtte dukke opp fra Rygge
Skrevet 7. april 2007 17 år Jepp! PS: Sånn vis det skulle være problemer med og få med pappa på dette, hvordan kan jeg overtale han/lure han? Takk og tips
Skrevet 11. april 2007 17 år Forfatter Sola Airshow 2-3 juni: Historisk gjenforening i lufta .... http://www.boarding.no/art.asp?id=26077
Skrevet 13. april 2007 17 år Finnes det noe spotterkart over Sola ?? Jeg ser at showet kommer til å være på den militære delen av plassen noe som gjør at vi vil få sola (den store gule på himmelen) i fleisen mesteparten av dagen ,noe som gjør fotografering vanskeligere en det bør være.
Skrevet 13. april 2007 17 år Er vel veldig avhengig av hva du skal ta bilde av (Parkerte fly, fly i aktivitet i luften, innflygningene) ? Noen som vet om det er mulig å stå der ved P13?
Skrevet 13. april 2007 17 år Jeg tviler på at det blir mulig å stå ved P13, ei heller ved bukta (hindrer trafikken til HRS og flyplassen, noe som var et problem i 2004). Mange som fikk fine bilder fra militær side sist, og det er vel noen flyfotografer som holder til i det høye tårnet på motsatt side
Skrevet 13. april 2007 17 år Hehe, ja det er det nok, men om jeg kommer opp der er vel heller tvilsomt tror jeg. Skjønt ta showbilder fra tårnet hadde vært helt konge
Skrevet 13. april 2007 17 år Jeg tviler på at det blir mulig å stå ved P13' date=' ei heller ved bukta (hindrer trafikken til HRS og flyplassen, noe som var et problem i 2004). Mange som fikk fine bilder fra militær side sist, og det er vel noen flyfotografer som holder til i det høye tårnet på motsatt side [/quote'] Hehe, ikke en gang vi som er medlemmer av SFK? :grin:
Skrevet 16. april 2007 17 år For å si det sånn: Regner med at de som skal kjøre på veien til flyplassen eller P13, må ha god grunn til å kjøre der (flybillett, skal på jobb, ærend i GA - ID kort!!) Håper da inderlig at de som er medlemmer av SFK stiller som mannskap, vi trenger alle vi kan få. Pengene fra stevnet kan f. eks. hjelpe oss kjøpe nytt fly eller ta en skikkelig oppgradering (nytt interiør og lakkering) på de gamle vi har, alt etter hvor mange folk vi har som stiller som mannskap, og hvor mange betalende publikum vi har Husk at de som har PPL har gode sjanser til å bli mannskap for flymanøvrering og få skikkelig close-up til noen av de kjekkere flya Stay tuned for info om mulige perks for de av SFKs medlemmer som stiller som mannskap, vi skal ha en diskusjon om det i morgen!
Skrevet 16. april 2007 17 år Det er flyshow også er det noen som helst vil stå på utsiden av flyplassen og ta bilder? Er dere ikke riktig naglet?
Skrevet 16. april 2007 17 år Jeg har meldt meg på til arbeid jeg Men nytt fly?! Det hadde vært supert! Er vel kanskje en litt innvikla diskusjon om man heller skulle kjøpe nytt fly enn å pusse opp de gamle (Hadde jeg hatt sjangsen ville jeg ha sagt "Ja takk, begge deler" for det trenger vi). Er lei av at det omtrent alltid bare er ett fly som er operativt, og resten inne på service. Dette har jo selvsagt også med at vi som er brukere av disse flyene, er ganske aktive. Dvs at når det kun er ett fly som fungerer, er det det eneste flyet vi bruker og før vi vet ordet av det, må det også inn til 100 hrs elns. Men du får gi mer beskjed etter styremøtet idag, så får vi vel se hva som skjer Har du noe info angående hva vi som stiller opp på airshowet kan forvente å få tilbake, utenom adgangskort? (Pølser? :grin:)
Skrevet 16. april 2007 17 år Det er bra Kanskje vi får penger til begge deler, hvis det bare kommer nok folk, og vi har mange nok medlemmer som stiller. Mannskapet får i hvert fall mat, og du skal ikke se bort i fra at det blir en ny BeerCall!
Skrevet 18. april 2007 17 år Så Michelle, hva ble dere enige om på styremøtet? Noe nytt? Har dere fått ordnet det med den manglende tekniske lederen?
Skrevet 18. april 2007 17 år Det er bra Kanskje vi får penger til begge deler' date=' hvis det bare kommer nok folk, og vi har mange nok medlemmer som stiller. Mannskapet får i hvert fall mat, og du skal ikke se bort i fra at det blir en ny BeerCall! [/quote'] Snakker du om BeerCall på den militære siden?
Skrevet 19. april 2007 17 år Vi har noen tanker rundt belønning for mannskap - diskuterer ennå Teknisk leder ser ut til å ha ordnet seg også. BeerCall: vet ikke hvor det evt. blir ennå EDIT: Dersom det blir et arrangement a la en BeerCall, blir det for øvrig i regi av klubben, og ikke stevnet - bare en liten oppklaring der
Skrevet 20. april 2007 17 år Jippi' date=' Gripen skal gjøre show, dette blir gøy! Ikke tilfeldig at jeg tar langhelgbesøk hos broren min i Sandnes den helga, hehe [/quote'] Husk å ta med hjelm :grin: Sikkert vel og bra denne simulatoren, men at den kan simulere g-krefter er vel å ta den litt langt...
Skrevet 21. april 2007 17 år Til dere som ønsker en fornuftig plass å spotte fra på militær side. Hør med gutta i vakta om ikke dere kan få komme opp i observasjonstårnet =) Perfekt å spotte fra. Stod der selv ganske ofte da jeg var stasjonert på Sola =)
Skrevet 4. mai 2007 17 år Forfatter Ser at en 737 skal være med på flyprogrammet ......blir dette Norwegian . link . http://www.solaairshow.no/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=14
Skrevet 5. mai 2007 17 år Bare en low pass? Ifm Sola Air Show som var i ... 2004? Hadde NAX'en mer imponerende oppvisning enn noen av de andre innslagene. -Flytypen tatt i betraktning.
Bli med i diskusjonen!
Du kan poste innlegg nå og registrere deg senere. Hvis du har en brukerkonto kan du logge inn nå for å poste med din egen konto.