Jump to content

Featured Replies

Posted

Hei er det noen som vet hvilket fly sas bruker til københavn fra Gardemoen?

Hei [image]images/icons/smile.gif" border="0[/image]

Mellom Osl og Cph går det alt mulig rart av det sas har å fly med. men for det meste er det MD-80 serien,men det er rett som det er at det blr benyttet Boeing 737-600/700/800.

men som jeg sa. det går stort sett alt der

Hei [image]images/icons/smile.gif" border="0[/image]

For å være helt sikker på flytype som benyttes, kan du gå inn på http://www.amadeus.net" TARGET=_blank>www.amadeus.net og velg availably og dato og flight, og du ser hvilken flytype som vil bli benyttet på ønsket avgang. Kan nevne at det mest trolig er en MD 80 som benyttes.

 

Mvh

Truls

[ 18-05-2001: Endret av: Truls Meek ]

Stol ikke blindt på Amadeus heller, ikke på en slik rute iallefall. Her kan det gå alt i fra DC-9 til 767.

Men som regel er jo Amadeus et fint "oppslagsverk" om man er nysjerrig på hva slags fly man skal reise med.

Amadeus forteller hva slags flytype selskapene har _tenkt_å fly ruten med, og hva de har fortalt oss i sin repetive flight plan, RPL, noe som blir sent måneder i forveien. Det er selvsagt at når dagen opprinner, så kan man ha snag på det flyet man har tenkt å fly med, slik at en endringsmelding (CHG) må sendes, og da kan det bli den flytypen man har tilgjengelig der og da. Systemer som Amadeus lyver således ikke, verden kan forandre seg underveis.

mvh

Kjell.

Riktig som flere skriver at flightene blir satt opp med flytype flere måneder i forveien, men amadeus blir oppdatert når flytyper endres fra det opprinnelige. Skulle noe forandres få timer før avgang kan det hende at Amadeus ikke bir oppdatert.

Mvh

Truls

Takk for aale de fine svarene!

Kult Eirik da for jeg kanskje være med i det flyet den 12. juli [image]images/icons/grin.gif" border="0[/image] [image]images/icons/smile.gif" border="0[/image]

Pokker eller det blir den ufyselige DC-9en

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...