January 8, 200719 yr Det er den største turboprop`n som finnes tror jeg. Vingespenn på cirka 64 meter. Lengde på cirka 57 meter.
January 8, 200719 yr Author Det er den største turboprop`n som finnes tror jeg. Vingespenn på cirka 64 meter. Lengde på cirka 57 meter. Stemmer det. Litt mer data her.
January 8, 200719 yr 7. januar er vel julaften for de ortodokse, så det var nok heller en litt for fuktig julefeiring
January 8, 200719 yr Betyr det at Flyet fremdeles står på Flesland? Jepp! på vg sto det at avgangen blir flyttet til 22:00 i kveld siden de må skaffe nytt mannskap
January 8, 200719 yr Hadde vært rått om noen greide å få et decent lydopptak når denne "dama" stiger til værs. Å få oppleve kontraroterende propeller på kroppen må vel være like "deilig" som en god radialmotor vil jeg tro... Per Magne
January 8, 200719 yr 7. januar er vel julaften for de ortodokse, så det var nok heller en litt for fuktig julefeiring Russisk-ortodokse, ja!
January 9, 200719 yr Håper flyselskapet sparker dem og inndrar sertifikatene deres. Så blir FS det nærmeste de kommer en flytur. Veien er ikke lang fra real kaptein til lekekaptein. Men få dem ut av luftfarten. De fortjener ikke å fly.
January 10, 200719 yr Det står i lovverket at om man blir straffet for alkohol-(eller rus) bruk i tjenesten for første gang, blir sertifikatene inndratt for 1 år. Straffet 2 ganger og siste gang (dvs. straffet for tredje gang) blir sertifikatene inndratt for alltid. Det er også andre lover om tilbakekalling av luftfartssertifikater som man kan bli dømt under, men er usikker på om man kan dra inn disse i henhold til alkoholrelaterte saker, når de ovenfornevnte reglene allerede dekker temaet.
Join the conversation
You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.