Skrevet 3. januar 2007 18 år 1 Vi Styrter, om øksedramaet på Kato Air 605 (Yngve Jacobsen). En dokumentar skrevet som en thriller, med forklaring der det trengs som gjør det til en leservennelig bok selv for de som ikke er innen flymiljøet. Gir bakgrunnen til øksedesperadoen og hendelsene i forkant og etterkant av dramaet. Jeg fikk ikke lest lenger enn til landingen på turen fra Hamar til Trondheim i tog... ISBN er 82-91385-39-4 2 Rett til himmels (ISBN-10: 82-516-2234-4) - historier fra flymiljøet; ATC, bakkepersonale, fly, etc. Samlet til dette boka. Inneholder "lystige historier", som boka selv skriver. 3 Chicken Wings 2 - "FULL THROTTLE" av Michael & Stefan Strasser ISBN 1-4243-1029-6 Den kjenner dere sikkert fra før, se ellers www.chickenwingscomics.com
Skrevet 4. januar 2007 18 år 1Vi Styrter, om øksedramaet på Kato Air 605 (Yngve Jacobsen). En dokumentar skrevet som en thriller, med forklaring der det trengs som gjør det til en leservennelig bok selv for de som ikke er innen flymiljøet. Gir bakgrunnen til øksedesperadoen og hendelsene i forkant og etterkant av dramaet. Jeg fikk ikke lest lenger enn til landingen på turen fra Hamar til Trondheim i tog... ISBN er 82-91385-39-4 2 Rett til himmels (ISBN-10: 82-516-2234-4) - historier fra flymiljøet; ATC, bakkepersonale, fly, etc. Samlet til dette boka. Inneholder "lystige historier", som boka selv skriver. 3 Chicken Wings 2 - "FULL THROTTLE" av Michael & Stefan Strasser ISBN 1-4243-1029-6 Den kjenner dere sikkert fra før, se ellers www.chickenwingscomics.com Har ikke lest de to siste, men den første kan absolutt anbefales EDIT: Innlegg nummer 50
Skrevet 4. januar 2007 18 år Jeg anbefaler boken "Cockpit"! Drømmer du om å bli trafikkflyver? Er du kanskje så bitt av basillen at ethvert annet yrke synes nærmest utenkelig? Da har du bare en ting å gjøre: Lese "COCKPIT" - fra perm til perm - før du bruker en eneste tusenlapp!! Gjør du ikke det, kan drømmen fort ende i økonomisk ruin. "COCKPIT" forteller i detalj om de muligheter som bys, de farer som lurer og de frustrasjoner som alltid melder seg for den som selv vil bekoste sin flygerutdannelse. Boken er skrevet av Helge Kapstad: "Historien om den unge flystudenten Cathrine fører leseren rett inn i flymiljøet og gir mengder av viten om den vanskelige veien frem mot førersetet i en flycockpit. Deretter følger en fyldig fakta-del som inneholder generelle informasjoner om flyverutdannelse på alle nivåer, viktige råd om det å søke jobb, alle opplysninger om internasjonale sertifikater og sertifikatbestemmelser og - ikke minst - En lang liste over ord og uttrykk som benyttes i flybransjen"
Skrevet 4. januar 2007 18 år Hva menes med ISBN? http://no.wikipedia.org/wiki/ISBN er det mulig å få kjøpt Chicken wings i Norge? Ja, her du.
Skrevet 4. januar 2007 18 år Forfatter La ved ISBN nr slik at det skulle være lettere å søke seg frem til bøkene om man ønsket det
Skrevet 4. januar 2007 18 år La ved ISBN nr slik at det skulle være lettere å søke seg frem til bøkene om man ønsket det - Og lettere å bestille gjennom bokhandel! Et boktips for dere som liker Spits og Hurricanes og Messerscmitts og den slags: Den franske flygerhelten Pierre Clostermann ga ut "Luftens ørner" rett etter andre verdenskrig - ei knallspennende og realistisk beskrevet bok om Clostermanns tid som jagerflyger i RAF under andre verdenskrig. Boka kom på norsk i 1953 på noe som het Stabenfeldt Forlag, og dreier seg veldig mye om hvordan det var å fly Spitfire, Tempest og Typhoon mot tyske FW, Me, Dornier og diverse andre fly som tyskerne utviklet under krigen. Clostermann skrev dagbok under hele krigen, og boka inneholder masse beskrivelser av noen av de over 400 toktene han deltok på. Her er ingen kjære mor!
Bli med i diskusjonen!
Du kan poste innlegg nå og registrere deg senere. Hvis du har en brukerkonto kan du logge inn nå for å poste med din egen konto.