Skip to content
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Flightsim.no

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Fly-in (sim) i Trøndelag?

Featured Replies

Er det stor interesse for en "fly-in" helg i Trøndelag?

Og vet noen om et egnet lokale?

Jeg har en haug med routere/switcher/hubber stående, så nettverk skal la seg kunne gjøre. Det samme med skikkelig crewmat (leder avdelingen på Værnes, hehe).

Alle som er interessert, både i fly-in og å hjelpe til ta kontakt.

Tips, råd, etc postes gjerne på denne tråden.

HG

  • Author

Ja, vi flygale er en liten men eksklusiv gjeng, som ofte møter manglende forståelse for at hobbyen tar både tid og penger, hehe.

Vi bør starte noe slikt som "The (Sim)Flyging Solidarity Society" T(S)FSS........

 

HG

Ivar: Der flyklubben din pleier å ha medlemsmøter og slik burde vel være et ypperlig sted for klubben å låne bort lokalet for slike LAN-treff? (Ja jeg vet om huset!)

Tror brakka til VFK blir litt for smått til et LAN "" Blir det ikke mye sikkerhets oppstyr hvis vi skal ha det innenfor en flyplass? Måtte vell ha noen varmekanoner i Hangaren hvis den hadde vert aktuell?=p men hadde vært virkelig morsomt og fått til noe sånt!

 

Se nederst på sida

Andreas har vist litt inside information! Stemmer godt det, VFK disponerer faktisk en egen villa på Værnes, ca. 100 m fra togstasjonen!

Men, tilstanden til huset tilsier at langvarig opphold faktisk kan være helseskadelig...... ""

 

Slik jeg ser det er det urealistisk å ha noe slikt inne på operativt område.. Men Stian snakket jo om noen meget passelige lokaler?

Fram med bøtter og spann "".

Serøst helsefarlig?

Ja, seriøst.. Muggsopp, asbest... etc.. Morknet veranda, Avinor tar ikke akkurat vare på bygningene sine.. ""

Og vet noen om et egnet lokale?

 

Var du ikke i leder avdelingen på Værnes da sa du? Da burde du vell kunne ordne et konferanserom eller lignende inne i terminalen? ""

  • Author

Hei

Konferanseavdelingen bør kunne gå greit, der skjer det lite i helgene, men, det er et stort men. Må foreta undersøkelser når det gjelder å få med datautstyr igjennom sikkerhetskontrollen. Møteromsavdeligen ligger innenfor, på rød sone, men det skal i teorien la seg gjøre fullt ut.

Eneste minus, er at vi antageligvis må betale for å bruke senteret, skal sjekke pris etc.

 

Når bør vi arangere dette? Forslag til helger mottas med takk.

Holder dere orientert.

Spørsmål? Skulle vi også fått til noe "faglig", og eventuelt et besøk i tårnet visst mulig? Dersom noen av dere kan hjelpe litt til er det fullt mulig å lage en ramme med både sim og faglig påfyll, send meg eventeuelt en mail direkte, er ikke inne på forumet hver dag.

Jobb e-post: haavard.gangsaas(at)ssp.no

Les (at) = @

 

HG

  • Author

Tror det blir litt for tidlig for mitt vedkommende, skal sjekke litt. Kanskje lørdag 16.des er bedre?

Vi har også en mulighet i romjulen, 29 og 30 des.

 

HG

Er vel best å ta det utpå nyåret ja, for da får vi/dere bedre tid til å planlegge, noe som absolutt trengs!

Enig i det! Vi får planlegge videre når vi vet hvor vi skal ha det=) Regner med at Håvard Gangsås kommer med info etter hvert "" Hadde vært utrolig bra hvis vi hadde fått mulighet til og bruke værnes da!

Transport av utstyr vill vell gå greit hvis man får pakket inn det meste.. Hadde jo gått an å snakket med Klebu Ruten (Som kjører flybussene), om det hadde vært mulig å fikset eller avtalt noe...

Pakke tips: Kjøp en plastkasse på IKEA til litt over 50 lappen. Får både plass til Flatskjerm, Yoke, Pedaler og annet utsyr=) PC kan jo bæres utenom.

Jeg har nettopp "stått fra de døde", og er igjen med i FS-verdenen. Jeg synes det høres ut som en god ide, så dersom det blir noe treff på Værnes kan dere regne med meg ""

  • Author

Det transportmessige skal vi helt sikkert få til, skulle være det minste problemet.

Skal vi finne en helg på nyåret, så skal jeg sette i gang apparatet med lokaler og Avinor.

Er det ønskelig med en tur i tårnet, eller skal vi bare fly sim dagen lang.

Kanskje vi kan få til en tur "live" også? Noen med kontakter i flymiljøene Værnes/Trondheim?

Vi skal i alle fall ha crew-mat!

 

Håvard

For min del passer det ihvertfall best en liten stund ut på det nye året. Lokaler har ikke så mye å si. Så lenge det ikke koster skjorta og man har nett-tilgang går det for det same for meg. En tur i tårnet hadde vært kult. Men en ekte flyter frykter jeg kommer til å ta hele dagen og alt fokuset bort fra lanet ""

Lokaler inne på værnes + Flymat hadde jo vert supert! "" Kanskje et lite besøk fra noen ikke FS-Piloter hadde vært morsomt, slik at de virkelig ser hvor "kunnskapsrike" og interesserte vi er "" Tror ikke pris skal bli noe stort problem hvis det blir mange som møter opp ""

  • Author

Beklager alle, denne våren ble for travel. Fornying av kontrakt har tatt all min tid. Skal vi finne en helg i høst, som vi arbeider frem mot?

 

Jeg kan by på trøstetur i norges flotteste seilfly fra Ler i løpet av sommeren,

 

Håvard

Trøndere; Bare flymat i seg selv er grunn nok til å stille opp på dette! Det er nesten så jeg vil bli med selv! ;)

 

Veldig bra initiativ, Håvard! Dette har jeg troen på, selv om jeg neppe kommer :(

Frister ikke veldig mye akkurat nå, men utpå høsten eller vinteren er kanskje bedre. Seilfly? Hadde vært kult det. I september i såfall

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

Account

Navigation

Search

Search

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.