Skrevet 29. mars 2001 23 år Jeg satt på skolen i dag ca kl 11.00 og så en F-5 fly over Oslo. Flyet fløy fra øst mot vest. Noen som vet noe om denne flighten?
Skrevet 29. mars 2001 23 år Det er da ingeting spesielt med å se en F-5.... De flyr som kjent videre under EOT prosjektet. Mvh Jens-Ole Kjølberg
Skrevet 29. mars 2001 23 år EoT står for 'Eye of the Tiger' og det er navnet på et testprosjekt hvor F-5 flyene blir brukt som "testbed" for det nye sjømåls missilet til Kongsberg Våpenfabrikk. Mange fra 336skv jobber nå med EoT. Hovedbase er Rygge HF, men flyene skal rundt til mange andre steder i forbindelse med prosjektet. F-5 forever!! Mvh Jens-Ole
Skrevet 2. april 2001 23 år Forfatter Er det ikke en selvfølge at alle vet hva EOT står for??? Jens-Ole, mange her er sikkert veldig oppdadert på ting som skjer i flymiljøet, men det gjelder ikke alle!
Bli med i diskusjonen!
Du kan poste innlegg nå og registrere deg senere. Hvis du har en brukerkonto kan du logge inn nå for å poste med din egen konto.