Skrevet 8. oktober 2006 18 år Jeg lurer på om det er mulig å få tak i en slik[image]http://img206.imageshack.us/img206/8029/utennavnyi6.jpg[/image] "mikrofon" som det går an å plugge inn i pcen og bruke i flysimulator?
Skrevet 8. oktober 2006 18 år Det skal vel la seg gjøre, men det blir tungvint og bruke den vil jeg tro. Det du da må gjøre er og forbikoble PTT knappen og feste/lodde på en monojack. Skal du bruke PTT knappen og, må du ha et interfacekort av et eller annet slag. Mye mikking for og bruke noe så pass tungvindt. Evt. kan du assigne en knapp på yoken som PTT, men det blir definitivt ikke noe plug'n'play. PS:Er det du som har loggin navnet "Petterkv" på gamespy?
Skrevet 8. oktober 2006 18 år Forfatter Ja. Horatio var opptatt:( Det skal vel la seg gjøre, men det blir tungvint og bruke den vil jeg tro. Det du da må gjøre er og forbikoble PTT knappen og feste/lodde på en monojack. Skal du bruke PTT knappen og, må du ha et interfacekort av et eller annet slag. Mye mikking for og bruke noe så pass tungvindt. attdetvar? PTT? Kan jeg ikke bare holde inn en knapp og snakke da?
Skrevet 8. oktober 2006 18 år Den micen brukes vell ikke så ofte i real? Som regel sitter de i cockit med headset på seg og bruker den micen som sitter på yoken til å ønske passasjerene velkomne. Noen som si dette fr sikkert?
Skrevet 8. oktober 2006 18 år Kan jeg ikke bare holde inn en knapp og snakke da? ...Klart du kan, men du har vel tenkt og kunne fly samtidig?? Denne micen må du jo bruke en hånd for og holde. Og med en hånd på tastaturet i tillegg, kan det bli vanskelig og styre flyet. Eller har du bare tenkt og snakke på cruise eller i pausemodus??
Skrevet 8. oktober 2006 18 år Forfatter jeg bruker et headet som ikke har mic som virker når jeg flyr og et som har mikrofon når jeg spiller andre ting. Jeg bruker flightassistant så jeg snakker til "han" så blir det litt mer realistisk. ellers når jeg flyr på VATSIM kan jeg bruke den på bakken.
Skrevet 8. oktober 2006 18 år Men kjære noen .. man sitter vil ikke å tviholder på yoken under flyturen (ihvertfall ikke så lenge ikke skrivebordet rister hit og dit pga turbulens), har yoke men ennå ikke fått satt opp PTT knapp på den, siden jeg må lage map DirectX. Ble bare kluss for meg .. Men hadde en slik engang. Hjemmemekk hvor jeg loddet på minijack. MEEEN manglet nok interfacekortet eller hva du mente får signalet fra mikken ble for svak og var nesten ikke leselig. Bruker Scroll Lock (PTT) og headset istedet jeg ... og har ikke gått ned pga det ennå... SELVOM jeg må slippe stikka hehe.
Skrevet 8. oktober 2006 18 år Ikke for å spore av, men tror det letteste hadde vært å investere i et headphone sett med mic
Skrevet 8. oktober 2006 18 år De alle fleste sambandssystemer har jo slike.. ICOM osv. Hvor mye det koster er vel en annen sak. H
Skrevet 9. oktober 2006 18 år Disse gutta har greie på det meste http://www.permo.no/ De holder til i Fredrikstad, er relativt rimelige, og "geeks" på alt av kommunikasjonsutstyr. Sender postoppkrav hvis du ikke bor i nærheten.. Tips: prøv å forhandle pris. Kjøpte bla min IC_R5 scanner der og er veldig fornøyd med handelen. Hør med dem.
Skrevet 9. oktober 2006 18 år jaja...skjønner enda ikke hvorfor du vil ha denne løsningen jeg, men meg om det. Alt lar seg ordne, lykke til.
Skrevet 9. oktober 2006 18 år Forfatter Til pcen. Ser ikke ut som noen av de mikrofonene kan kobles til pcen.
Bli med i diskusjonen!
Du kan poste innlegg nå og registrere deg senere. Hvis du har en brukerkonto kan du logge inn nå for å poste med din egen konto.