Jump to content
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Flightsim.no

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Flight Planner FS2000

Featured Replies

Hey.

Den derre flight plannern i fs2000. Hvis den klarer å finne en rute mellom to flyplasser via vor stasjoner, er det greit. Men disse high og low altitude airwaysene. Hva er det? Skjønner at det er flyruter, men hvordan navigere etter disse? Det der med UP600 og sånt. Håper noen kan forklare meg litt om denne navigasjonen. Kan bare vor.

Pliiis hjelp meg. Takk.

Hei Tore.

I virkeligheten brukes vanligvis sofistikerte navigasjonscomputere for å følge disse rutene. Slike (realistiske) systemer følger ikke med grunnversjonen av FS2000, men kan lastes ned som tilleggsprogrammer. Kanskje noen andre vet om et godt program?

I FS2000 kan du - etter å ha laget en slik high- eller low altitude airway flightplan - trykke på bryteren der det står NAV/GPS (vent til etter at du har tatt av). Nå vil flyet automatisk følge den flightplanen du har laget. Det vil svinge automatisk ved neste navpoint.

------------------

Bjørn Olav Henjum

henjum@privat.cybercity.no

  • Author

Bjørn Olav, tusen takk for infoen din. Nå kan jeg endelig begynne å bruke denne typen navigasjon. Hvis du vet om et eller flere steder på nettet hvor jeg kan laste ned et slikt program (FMC), pliiiis gi meg adressen.

Igjen takk.

 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.