Skrevet 14. januar 2006 19 år Flyr nå over Atlanteren til Karibien og stort sett i 2 timer har jeg hatt varierende direkte motvind på alt fra 60 til 85 knop. Er dette realistisk?? Helt fra FL300 til FL380 er det likt, og jeg vil ikke tro det skal være slik... Kjører ActiveSky v6, og faktisk på hver eneste tur jeg har hatt i FS er det alltid en vind på rundt 50 - 60 knop fra en eller annen vinkel i cruise. Slik er det vel ikke i virkeligheten?
Skrevet 14. januar 2006 19 år Dette er helt realistisk, serlig om vinteren. Det er derfor jeg liker best å fly andre vei, med jetstrømene. Sist gang jeg fløy over atlanteren hadde jeg helt oppi 100kt medvind og GS på 580kt.
Skrevet 14. januar 2006 19 år Forfatter Men skal det alltid være slik? Pleier å ha det på sommeren også...
Skrevet 14. januar 2006 19 år Nå er jeg ingen ekspert på meterologi, men vil tro at vinder i denne høyden burde være noe stabile. Men, vinden varrierer i hastighet ut i fra avstanden mellom deg og lavtrykk/høytrykk senteret, så om ruten din er optimalt lagt opp til det så ville det nok ikke vært overraskende med litt vind varriasjon.
Bli med i diskusjonen!
Du kan poste innlegg nå og registrere deg senere. Hvis du har en brukerkonto kan du logge inn nå for å poste med din egen konto.