Skrevet 8. desember 2005 19 år Har snust litt på dette kameraet, Sony Cyber-shot H1 Er dette et greit kamera for en nybegynner?
Skrevet 8. desember 2005 19 år Ja, det tror jeg. 12x optisk zoom er ikke galt! Det har fået god omtale.
Skrevet 8. desember 2005 19 år 3999kr hos Japan Photo OK, til den prisen, så får du MYE kamera! Sony pleier å ha bra bildekvalitet, så selv med noe begrenset oppløsning virker dette som en fornuftig investering, men be om at et skikkelig minnekort (minst 1GB) følger med i pakken!
Skrevet 9. desember 2005 19 år Med så mye zoom, så bør du ha enten stativ eller bildestabilistator. 300mm brennvidde er litt mer, og det er vanskelig å holde kameraet støtt og få ordentlig skarpe bilder.
Skrevet 9. desember 2005 19 år "Kameraet har en bildebrikke på 5,1 megapiksler og en 12x optisk zoom med optisk bildestabilisator som er til god hjelp når du vil ha et skarpt og fint bilde også når du zoomer."
Skrevet 10. desember 2005 19 år Hmm, jeg bare lurer. Hørte et sted at det menneskelige øyet kun oppfatter maks 4.0 Mpixler, så hva er da vitsen med 8-12 og sånn da, slik som verstingene kjøper?
Skrevet 10. desember 2005 19 år Man får da et bilde med større oppløsning, og du får mye mere muligheter til å zoome inn uten å miste kvalitet, og det er best med flest mulig mpx når man skal printe.
Skrevet 11. desember 2005 19 år Forfatter Takk, for fine svar folkens!!! Jeg setter pris på at dere hjelper meg! Satt og titta litt på nettet og kom over to kameraer til, dermed trenger jeg litt hjelp til å bestemme meg for hvilket jeg skal kjøpe. Legger ut linker til de kameraene jeg har sett på: Hvem bør jeg velge: konica Minolta DiMAGE Z6, Canon PowerShot S2 IS, Konica Minolta DiMage Z5 eller Sony CyberShot DSC-H1? På forhånd takk!!
Skrevet 11. desember 2005 19 år Jeg har gode erfaringer med Powershot fra Canon. Jeg fikk den med 10x optisk zoom for 2200kr i USA. (Pappa var der og kjøpte en til oss hver ) Tar litt tid å sette seg inn i bruken av såpass "avanserte" kamera, men jeg synes det er et fint kamera dersom man ikke har råd til SLR. Jeg skal nok kjøpe SLR om noen år, men da er det greit med erfaring med kamera fra før. Man blir ikke stjernefotograf fordi man har utstyr til 50.000
Skrevet 11. desember 2005 19 år Man blir ikke stjernefotograf fordi man har utstyr til 50.000 Nei men du verden hvor det hjelper Hvorfor lære seg å bruke kompaktkamera først? Jeg lærte meg - virkelig lærte - fotografering på min 300D. Eksperimentering gjør at du lærer noe hele tiden. Senest for et par dager siden :-) Selv om det er blitt 20D i mellomtiden...
Skrevet 12. desember 2005 19 år Jeg må bare si meg helt enig med Andreas her. Hvorfor sparer du ikke litt lengre å kjøper en DSLR ?? Du har kamera som Canon 350D og Nikon D50, samt Minolta Dynax 5 og Pentax *isD (tror jeg den heter) som alle er veldig ok kamera. De koster mer en kompaktkamerane,men du får VELDIG mye mer igjen for det. Du har ett system du kan bygge på etterhvert. Du kan skaffe deg de objektivene som passer for deg. Skal du drive med spotting så anbefaler jeg ett zoom objektiv med brenvidde på 2-300 MM og lys styrke på ikke mindre en F5.6 til å begynne med. Noen objektiver har F6.3 som lyskrav på største brennvidde. Det er også brukanes,men da er bruken noe mer begrenset. Selv ett 5.6 objektiv vil du ha problemer med å bruke innendørs med mindre du også bruker blits. Til alle de kameramerkene jeg nevnte over har du både original optikk som, somregel er det beste å benytte, Du har også andre levrandører som Sigma og Tamron som leverer helt ok optikk til en billigere penge. Men vær obs. du får somregel den kvaliteten du betaler for. Lykke til S A
Skrevet 13. desember 2005 19 år En ting jeg glemte å nevne i siste innlegg her. Kompaktkameraene er veldig vanskelige å fotografere fly i fart pga at de har somregel en ganske heftig utløserforsinkelse. Det betyr at ikke nødvendigvis at flyet er der du tror det er når bildet blir tatt.
Bli med i diskusjonen!
Du kan poste innlegg nå og registrere deg senere. Hvis du har en brukerkonto kan du logge inn nå for å poste med din egen konto.