Skrevet 5. oktober 2005 19 år Innslag på TV2 på 21-nyhetene i kveld om Norges første private jetfly; AERO Vodochody L-29 Delfin. Les mer i Vi Menn.
Skrevet 5. oktober 2005 19 år Jepp, stilig fly. Men norges første private jetfly er det vel ikke akkurat. Det finnes bla. en vampire fra før. Dessuten er det jo diverse bizjets ute og går.
Skrevet 5. oktober 2005 19 år Dritkult da! Også koster det bare fra en halv million og oppover! Flyr man sånn med vanlig PPL-A eller?
Skrevet 5. oktober 2005 19 år I know tha Owner, Mr Geir Thyness and Terje Bakke. Er liten sexy kinaputt det der. En gang var det noen som gikk bort til Geir og sa noen klaterer på flyet ditt Geir svarte "Slapp av, Østblokken kunne en ting nemlig å lage fly. Så dette tåler den."
Skrevet 5. oktober 2005 19 år Å kalle den norges første private jetfly er vel noe drøyt ja.. LN-JET har f.eks vært på norsk register leeeenge.... Velkommen etter heter det da, for først var den iallefall ikke... Ikke er den på langt nær like pen heller...
Skrevet 5. oktober 2005 19 år Vel.. LN-JET er fremdeles den første "jet-jageren" på norsk sivilt register også... En "Fighter-Bomber" faktisk...
Skrevet 5. oktober 2005 19 år spørsmålet er om man kan betale noe for å være med en tur. det hadde vært topp.
Skrevet 6. oktober 2005 19 år Likte overskriften "GEIR KJØPTE RUSSISK JETJAGER" Må si at det flyet der var nydelig, er det muilg å fly det i FS9?
Skrevet 6. oktober 2005 19 år spørsmålet er om man kan betale noe for å være med en tur. det hadde vært topp. 6000,- for en halv time. Turen er for min del nært forestående. He he Geir er svogeren til en kollega av meg. En annen kolega har allerede vært med. Dyrt, men det er ikke mere enn hva fulen koster. Arne E
Skrevet 6. oktober 2005 19 år Den finnes til FS9 ja. Tim Conrad har lagd en modell og Jens Ole har lagd paint til den gamle reggen. men de er ganske like.
Skrevet 6. oktober 2005 19 år Kenneth; Har du noen bilder av LN-JET? Uansett om det er det første eller ikke, å kjøpe sin egen jet-jager er jo heeeelt sinnsykt rått! 6000 for en halv time er jo dyrt, men garantert en opplevelse for livet! Dødskult!
Skrevet 6. oktober 2005 19 år Geir har jo råd til det da, han eier faktisk Helikopterdrift som operer med ganske mange helier.
Skrevet 6. oktober 2005 19 år Likte overskriften "GEIR KJØPTE RUSSISK JETJAGER" Kunne tenkt meg en tur for moro skyld, men ikke er den russisk og "jetjager"?? Er vel en trainer? Innkjøpsprisen er ikke ille, men driften... Hva med privat T-38? Ca. 4 millioner US
Skrevet 6. oktober 2005 19 år Helt riktig... L-29 er Tjekkisk, og er dermed like Russisk som L-13 Blanik som sikkert flere her kjenner til... Såvidt jeg kan lese i det jeg finner av info på nettet, så var L-29 definert som en "Primary Jet-Trainer", og var ubevæpnet... LN-JET på sin side har ifølge Warbirds.no betegnelsen "DeHavilland Vampire FB.6", som er definert som en "Jager-Bomber"... ...så alt i alt, så kan man altså gå så langt som å påstå at det finnes kun én privat jetjager i Norge, og det er LN-JET.. LN-ADA (som den nå heter) er "bare" en "ussel" Jet-Trainer... Den kan kanskje sammenlignes med en annen trainer? T-37B "Tweet" fra slutten av 50-tallet?
Skrevet 6. oktober 2005 19 år Synes dere ikke at L-29 er pen altså??? Jeg synes den er skikkelig søt Den er ikke av de som akselrerer best under take-off, eller flyr fortest, men den har fortsatt god spark i rævva sies det.. Uten at jeg skal bekrefte noe, så har jeg hørt rykter om at de samme eierene av L-29 har planer om innkjøp av en L-39, som er storebroren.. Den er jo dritfin! Den er vel litt heftigere på de fleste områder i tillegg.. Bare spør James Bond
Skrevet 6. oktober 2005 19 år Søt er ordet. Sjarmerende kanskje L-39 Delphin er det helt klart linjer over, den er lekker! Tipper og at fuelforbruket ihvertfall ikke er høyere enn hos L-29 siden den har fan-motor. Men etter hva jeg leste engang er L-29 faktisk sertifisert for et par akroøvelser man ikke kan gjøre med L-39. Var noe artikler om L-29 og L-39 i Pilot for noen år siden, ala "how to operate". Det skal visstnok ha blitt laget en egen utgave av L-29 for akro, sikkert en artig sak!
Skrevet 6. oktober 2005 19 år Kompis av meg som fløy maskinen som fotografen satt i... Sorry altså, men jeg klarer ikke å styre meg... Er det noen på forumet her som IKKE har fått med seg at Geir her kjenner Rolf Meum? Ingen?
Skrevet 6. oktober 2005 19 år I knew, han sad et på flydagen på Kjeller. Da hadde jeg, Rune og Geir en hyggelig prat.
Skrevet 8. oktober 2005 19 år Gofi; Åssen gikk det med den DVD'n? Dægern ...der tokk du meg der det kjentes mest...Sorry thomas....glemmeboka....skal svi ut nå...har hvert på så sinsykt mye reising..
Skrevet 8. oktober 2005 19 år Er det noen på forumet her som IKKE har fått med seg at Geir her kjenner Rolf Meum? Kan ikke si jeg har klart å misse det nei, men jeg blir fortsatt like imponert hver gang jeg leser det. Jeg har forresten også fått med meg at denne kompisen kan mer om luftfart enn alle oss her inne tilsammen, at han er den i Norge med flest utjskker etc. Tenkte jeg kunne nevne dette i tilfelle noen hadde gått glipp av det. (Hvor finner jeg ironi-smilyen?)
Bli med i diskusjonen!
Du kan poste innlegg nå og registrere deg senere. Hvis du har en brukerkonto kan du logge inn nå for å poste med din egen konto.