Jump to content

Featured Replies

Posted

Er det lov og ha med flyradioer ombord i fly??

Jeg vet at de skal være avslått under avgang og landing, men når man er oppe i luften er det lov da?

Fredrik

Nej!

All radio communication devices must be switched off at all times including ATC scanners mobile phones etc,,,

/PC

Det er vel forklart ovenfor. Alt elektronisk utstyr med mottakere og sendere skal være slått av så lenge du befinner deg i flyet.

Dette er intet fast svar på (slik de ovenfor mener), det varierer ifra selskap til selskap, noen tillater det, andre ikke. Om selskapet tillater det er det likevell kapteinen som bestemmer ombord, vil han ha alt utstyr avslått har du plikt til å følge ordren hans.

Radioscanner og radiomottakere kommer inn i samme gruppe som GPS, og noen selskaper tillater bruk av GPS i kabinen, andre ikke. Er du itvil, spør personalet ombord.

Et faktum som en er inne på er at det er lite du vil høre da (selv om du holder antennen helt opp til vinduet) pga at radiosignalene kun slipper inn der det er vinduer. Selv i småfly blir signalene endel redusert.

Vennlig hilsen

Tarjei Lundarvollen

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...