Skip to content
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Flightsim.no

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Registreringer

Featured Replies

Hei alle sammen

 

Tok et søk her på forumet, men klarte dessverre ikke å finne det jeg leter etter.

 

Det jeg leter etter er en side som inneholder informasjon om registreringer. Hvis jeg da skriver inn f.eks LN-UFP, så får jeg da opp all informasjon om dette flyet, hvilken registrering flyet hadde før, hva som har skjedd med det i ettertid (?) og annet som kan være til interesse

 

Takker hvis noen har svar

her er for helikopter iallfall, men fly har jeg ikke sett.

 

Rotorsport

 

Det der var en fin side Olaf, og er lagt til i favoritter. Men jeg leter etter litt mer grunnleggende informasjon.

 

Hva som har skjedd gjennom tidene, hvilket flyselskap den tilhører og har tilhørt. Spesiell informasjon kanskje også?

Apropos registreringer...

 

Finnes det en komplett liste med alle norskregistrerte fly på?

Noen kommentarer til disse innleggene:

LN-UFP er ny i Norge og er nettopp inne i en sertifiseringsprosess på Kjeller. Den vil få sine papirer i løpet av måneden. Tidligere var den reistrert SE-ICT.

 

Luftfartstilsynets utgivelser av LN-registeret er forløpig stoppet opp. De utgir ikke flere månedlige oppdateringer. Får håpe de kommer med en komplett utgave 1.juli, slik de pleier.

 

Boka til Hagby er fra 1998 og koster 550 kroner. Han har sluttet å selge CD-ROM med oppdatert informasjon, slik han gjorde fra 2001 og utover. Men han annonserte noe nytt i Flynytt nummer 2 i år:

 

Norsk sivilflyregister per 1/1-2005 er et hefte på 40 A4-sider om alle registrerte fly + reservasjoner. Og forøvrig alle opplysninger som står om flyene i Hagbys bok fra 1998. Men altså bare om nåværende registrerte fly - såvidt jeg forstår. Boka selges for 150 kroner fritt tilsendt.

 

Jeg må også nevne at Hagby nettopp har fått ny epostadresse, som jeg velger å presentere slik:

 

khagby krøllalfa online.no (her må du selvsagt erstatte krøllalfa med @)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

Account

Navigation

Search

Search

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.