January 30, 200520 yr VG kunne jo ha definert "snurre rundt" Avisa forklarer krystallklart hva som skjedde: "... men i sakte fart på vei inn mot terminalbygningen snurret flyet rundt slik at det nesten stod med bakenden forover." Ikke så vanskelig det vel?
January 30, 200520 yr VG kunne jo ha definert "snurre rundt" Forstår du ærlig talt ikke hva som i denne artikkelen menes med "snurre rundt" ?
January 30, 200520 yr Jepp, her må det ha vært snakk om hundredeler. Det er nesten så det snurrer litt rundt for en ...!
January 30, 200520 yr Jepp, her må det ha vært snakk om hundredeler. Det er nesten så det snurrer litt rundt for en ...! ...... yes, absolutt roterende.....!
January 30, 200520 yr Hehe... Var på tur fra Bodø til Evenes idag. Ble først sendt til Tromsø pga. vind med orkan i kastene, og rett før landing i Tromsø måtte vi avbryte. Rullebanen var blitt stengt pga. snøfall. Derfra ble vi sendt til Lakselv, Banak, hvor vi ventet i 2 timer, før vi dro tilbake til Tromsø. Trøtt nå. Går og legger meg!!!
January 31, 200520 yr Ok ok, skjønner det nå, men hvis det var sakte på vei mot terminalet, hvordan kan det da ha "snurret rundt" og havnet i baneenden? Ja da, nå går det rundt for meg også (mot høyre og rundt min egen akse)
January 31, 200520 yr Ok ok, skjønner det nå, men hvis det var sakte på vei mot terminalet, hvordan kan det da ha "snurret rundt" og havnet i baneenden? Ja da, nå går det rundt for meg også (mot høyre og rundt min egen akse) Det står vel ingenting ting om at flyet havnet i baneenden? Det står (sitat): "men i sakte fart på vei inn mot terminalbygningen snurret flyet rundt slik at det nesten stod med bakenden forover." Med bakenden mener journalisten å rette oppmerksomheten mot aktre del av flyet, og ikke mot [color:"red"]baneenden [/color] som jo ikke er en del av flyet men snarere en del av det legemet som flyet kjører på. Du har nok forvekslet ordet bakenden med baneenden, og det gjør ikke noe da det kan være fort gjort å forveksle ord. Nå skal jeg ikke mase mer om det. Ha en fin uke!
January 31, 200520 yr Etter at flyet stoppet på rullebanen, sto det omtrent 90 grader på tvers av rullebanen med halen inn motterminalbygget. Vingen peker langs rullebanen. Neida, skal ikke mase mer jeg heller, ha en fin uke du også Olav (og alle andre) PS: Jeg er tøff..
February 1, 200520 yr Sitat fra fremover.no: Det ser ut som at flygerne har bremset ned farten. De har tenkt å svinge inn, men det er for glatt til at de klarer å svinge. Så snur de flyet med motorene. Da flyet kommer opp på siden av vinden tar vinden tak i flyet og snur det tilbake igjen. Det er ikke eneste gangen et fly av dette kaliberet har hatt nestenulykker på Evenes. Se her og her. Litt uheldig vintersesong for ENEV, vil jeg si... eller?
February 1, 200520 yr Står i artikelen som er linket til over her at avinor strødde banen etter denne hendelsen. Er det normalt å strø? Med sand? grus? Er ikke dette livsfarlig å få sugd inn i en jetmotor? Og den haggelskura med småstein bak flyet kan jo sandblåse bort hver eneste drygolin-partikel av terminalbygget
February 5, 200520 yr Noen som har hatt en slik opplevelse i FS? I FS98 var det jo en bug som gjorde at alle fly oppførte seg som værhaner på bakken. Broren min var med flyet som svirret rundt på Evenes. Flyet skulle kjøre ut fra rullebanen, og svirret rundt 180 grader. Piloten prøvde å få flyet på rett kjøl med å benytte motoren, men da ble det bare ennå verre. Til slutt ble flyet slept på plass (etter noe strøing). Det var ingen dramatikk med det som hendte. Mvh Egil Johnsen
Join the conversation
You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.