Posted January 26, 200520 yr IN ORDER TO AVOID RUNWAY INCURSIONS, BODOE MAIN AIR STATION HAS PLACED PHYSICAL BARRIERS ACROSS FOLLOWING TAXIWAY ENTRIES F AND G APPROX 75M SOUTH OF PARALLEL TAXIWAY YANKEE. BARRIERS WILL BE OPENED AND CLOSED IN ACCORDANCE WITH OPERATIONS. BARRIERES ARE NOT LIT. DURING HOURS OF DARKNESS, USE CAUTION. 12 JAN 14:30 UNTIL 12 JUL 12:00 ESTIMATED stemmer dette?
January 26, 200520 yr Author okay. vil det da si at G og F er stengt med sånne porter som fjernes av vakter når de får beskjed om det?
January 27, 200520 yr Åja,så det var den meldinga du ga meg under taxicleerance til rwy 25 i går.Må si jeg ikke skjønte mye av den. Tror dette ikke hører hjemme på Vatsim.
January 27, 200520 yr Åja,så det var den meldinga du ga meg under taxicleerance til rwy 25 i går.Må si jeg ikke skjønte mye av den. Tror dette ikke hører hjemme på Vatsim. "As real it gets"
January 27, 200520 yr Author også en timg till. Nytt holding point for Echo... Når du taxer på W mot E så er det vist nytt holding point rett før den svingen inn på Echo. Ønskelig og bruke real NOTAM's på VATSIM eller?
January 27, 200520 yr TAXIWAY ENTRIES F AND G APPROX 75M SOUTH OF PARALLEL TAXIWAY YANKEE Ta en titt på flyplasskartet og lokaliser hvor disse hinderene er. Som det står i Notam så er de lokalisert sør for taxiway Y. Dette er vel for å hindre at uønsket biltrafikk forviller seg inn på rullebanen.
January 27, 200520 yr ... noe som faktisk har skjedd før Men ja, å gi ATC med hensyn til NOTAMS er noe jeg har gjort før, men har bestandig sett an situasjonen (mange piloter, nye piloter etc etc..)
January 28, 200520 yr Author å? Taxebane F og G er IKKE sør for Yankee. De er på siden mot den sivile terminalen. Fly taxer via dem når de skal til 25. Hvis dette er for å stenge ute biler hvorfor er det i NOTAMen for flyene?!?
January 28, 200520 yr Oh really? Fordi om det ikke står i sivil AIP så er nok F og G på sørsiden av Y også vil jeg tro! [image]http://img.photobucket.com/albums/v477/M609/barrier.jpg[/image] Om jeg ikke tar feil så brukes vel ikke området borte der så mye lenger av fly, og pga en del hendelser fly vs bil i Bodø, så er det sperret av.
January 28, 200520 yr Hvis dette er for å stenge ute biler hvorfor er det i NOTAMen for flyene?!? Hmm, fordi det faktisk taxer fly der også, selv om de ikke er så veldig sivile?
January 28, 200520 yr For å forklare litt bedre for de som ikke vet det, så er ikke TWY sør av Y i Bodø kontrollert. (Ikke del av manøvreringsområde) Det ferdes til tider mye biler der, på vei til og fra diverse sheltere og hangarer. Samme sak på Bardufoss, der er alle TWY sør av banen (H,I,J,N,R,Q,X) ikke kontrollert. Siden vi fikk ett indre gjerde på Bardufoss, har vi ikke problemer med så mye uvedkommende på området, i Bodø er ikke ett slikt gjerde på plass ennå tror jeg. (Defor barriers)
Join the conversation
You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.