June 1, 200422 yr Har nettopp lastet ned og sett "musikk-videoen" fra cockpit på SAS B-737-600, ENZV - EKCH. Lurer på en ting: Er det helt vanlig at pilotene sitter å hører på musikk under flyturen????? Syntes det er mildt sagt irriterende å se flyfilmer som er filmet i cockpit og hvor du nesten bare hører musikk under hele flyturen. Eller er dette kansje realistisk? Har selv satt i cockpit på B-737, men der hørte man de lydene som er i cockpit under en flytur. M.a.o.; en realistisk flytur. Hilsen Frank.
June 1, 200422 yr Det heter kunstnerisk frihet og det er heller ikke sikkert at lydopptakene var gode nok til å legges ut på nett. Dessuten er sikkert videoen sammensatt av ulike kutt (har ikke sett den), og dermed får man ingen sammenheng likevel. Men i utgangspunktet enig med deg. Mer interessant å høre "live" cockpitlyd i stedet for musikk.
June 1, 200422 yr Har du korttids minne i det hele tatt? Var den ment på meg? Jeg har ikke vært inne på nedlastingsiden i det hele tatt, så det er vanskelig å huske noe man ikke har hørt, lest eller sett... Men som jeg skrev i min posting så ante det meg at lydopptaket ikke var egnet til formålet, dermed ble det musikk, som for så vidt er et ok alternativ.
Join the conversation
You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.