March 12, 200422 yr I 1998 er noe sånt så var det en flyulykke i Tyskland under et flystevnet som drepte 44 mennesker.. (Jagerfly som smalt inn i et annet fly) Noen som husker datoen på dette og direkte hvor dette var?
March 12, 200422 yr Tror ikke det var i 1998, flyshow er vel forbudt i Tyskland etter ulykken på Rammstein som var i 1988. Men er kanskje den du tenker på? http://www.airliners.net/open.file/527166/L/
March 12, 200422 yr 28 august 1988 - Ramstein flybase. Italienske luftforsvarets oppvisningsteam "Frecce Tricolori", to av deres Aermacchi 339 maskiner kolliderte under oppvisningen. Teamet lagde et hjerte på himmelen, mens ett av flyene skulle lage pilen gjennom, under denne manøveren traff han ett av de andre flyene og krasjet inn i folkemengden. Regelen om ingen oppvisning med retning mot publikum ble innskjerpet kraftig etter dette. Noen fotos her. Google søk på frecce tricolori ramstein gir mange svar. Mvh, Kjell.
March 12, 200422 yr Author Tror ikke det var i 1998, flyshow er vel forbudt i Tyskland etter ulykken på Rammstein som var i 1988. Men er kanskje den du tenker på? http://www.airliners.net/open.file/527166/L/ 28 august 1988 - Ramstein flybase. Italienske luftforsvarets oppvisningsteam "Frecce Tricolori", to av deres Aermacchi 339 maskiner kolliderte under oppvisningen. Teamet lagde et hjerte på himmelen, mens ett av flyene skulle lage pilen gjennom, under denne manøveren traff han ett av de andre flyene og krasjet inn i folkemengden. Regelen om ingen oppvisning med retning mot publikum ble innskjerpet kraftig etter dette. Noen fotos her. Google søk på frecce tricolori ramstein gir mange svar. Mvh, Kjell. -------------------------------------------------------------------------------- Ja det var denne jeg tenkte på.. Tusen takk.
Join the conversation
You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.