March 10, 200422 yr hola, som noen fikk med seg så var jeg en tur i simmen til BRA i februar.. fått tak i en video her nå og her lander jeg da 737'en på Vigra.. hehe http://www.kjevikflyklubb.no/video/jarle.wmv ENJOY!
March 10, 200422 yr Hehe, artig video Jarle! Jeg vil vel tro at det minnet vil sitte igjen lenge, iallefall til det blir "overvisket" av et titalls andre simulatorturer når du starter utdanningen.. Eller kanskje ikke? Synes jeg hørte et lite "aaah" idet dere touchet bakken, var det du som kom med det stresstønnet kanskje?
March 11, 200422 yr Author stresstønn Ivar? =P Var deilig og få den nedpå... konsenterte meg mye på app ass.. he he. Må prøves!
March 11, 200422 yr Very nice indeed! Var det hydraulikk også, eller var det bare kamerapersonen som var litt ustødig? I såfall gjorde han/hun en veldig bra jobb med å øke realismen! Veldig tøft!
March 11, 200422 yr Samme type simulator prøvde jeg en og en halv time på Fornebu. Blei du like svett og sliten i ben og armer som jeg gjorde? Hehe. Heftig opplevelse med hydraulikken.
March 11, 200422 yr Author var hydraulikk ja REAL FULL MOTION. Det kom et crew ut fra cockpit rett før vi skulle ta plass. de så passe slitne ut...
March 11, 200422 yr Fantastisk bra. MEN en ting jeg lurer på.. Når man reverser i real world, må man da ta en og en motor? (Vet jo at flyet vil dreie til siden da, men så ut som det bare ble reverset på en motor...) Fin film!!!
March 11, 200422 yr Men hva må man gjøre for å få seg en tur? Vet ikke hvordan det fungerer med akkurat denne simmen, men enkelte flyselskaper(f.eks. Lufthansa og United) selger simulatortimer i sine treningssentre. Men prisen er høy det er snakk omm tusenvis av kroner for en time, mye avhengig av hvilken simulator det dreier seg om. De mest moderne er nok dyrest å leie.
March 11, 200422 yr Author Stian: Jeg tok den ene fordi jeg hadde bare en motor i gang når jeg landet.. den stoppet underveis.. hehe Den koster noe som 4500kr per time..
March 12, 200422 yr Ah.. en sånn en skal jeg kjøpe meg når jeg blir rik... Når blir du rik? Lov å håpe... er det ikke?
Join the conversation
You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.