Skip to content
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Flightsim.no

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

dette tar av helt

Featured Replies

Etter å ha lest de fleste postene på denne siden over en periode, kan jeg virkelig bekrefte at dere har enorme kunnskaper om fly og flyvning. Hvor får dere all denne kunnskapen fra? og hvor lenge har dere holdt på med denne hobby`n? Jeg har aldri sett noen gå slik alvorlig inn for en ting dem brenner for i hele mitt halve liv. Virkelig imponerende.. Jeg har selv holdt på med simm i 3 år og setter STOR pris på den freevare som legges ut som jeg kan bruke gratis. Jeg tør å påstå at jeg er innom flightsim.no hver dag og kanskje flere ganger og. Lei blir jeg heller ikke.

Vennlig hilsen Espen

Har Flightsim.no som min startside, dermed går jeg ikke glipp av noe [image]http://www.flightsim.no/ubb/images/icons/smile.gif'>http://www.flightsim.no/ubb/images/icons/smile.gif[/image]

Er enig når det gjelder kunnskapene her, er sikkert noen sim-piloter som hadde klart å lande en ekte 737 [image]http://www.flightsim.no/ubb/images/icons/smile.gif[/image]

Mvh

HB.

 

Bersås, fotograf på airpics.com greide visstnok

å lande Braathens 737 Simulator da han fikk kommet

seg i den. Så det går an. [image]http://www.flightsim.no/ubb/images/icons/smile.gif'>http://www.flightsim.no/ubb/images/icons/smile.gif[/image]

Hvis det er noe i de ryktene om at man kan svi av Wingspoenger i simulator, vil nok også jeg prøve det

ja.

Skulle nok greid å lande den, men hvor komfortabel den hadde blitt er nok en annen sak. [image]http://www.flightsim.no/ubb/images/icons/smile.gif[/image]

Tror nok Braathens hadde slått av hydraulikken i simen sin hvis utenforstående skulle prøvd.

En sånn simulator er vel ikke akkurat rimelig.

------------------

Morten Steen

http://www.airpics.com" TARGET=_blank>AirPics.Com

http://www.aerofind.com" TARGET=_blank>AeroFind.Com

http://www.3dindex.com" TARGET=_blank>3DIndex.Com

Hallo Morten og alle dere andre!

Mitt yndlingsfly er Dash 8, som jeg selvsagt aldri har hatt noe sertifikat på. Etterhvert har jeg klart å foreta "silkelandinger" med denne maskinen, men det betyr jo langt fra at jeg ville klart det "in real life"!

Når det imidlertid gjelder Cessna 182, har jeg landet denne maskinen - antakelig 100-vis av ganger "in real life", og jeg vil påstå at det er enklere i virkeligheten enn på FlightSimm'en!

Når du i det virkelige liv lå på "short final" i tilnærmet vindstille, lå maskinen "bang on" på RWY'en, og der ble den! Not so on the FlightSim: maskinen veiver frem og tilbake (uansett vind)og du er heldig hvis du treffer RWY'en under flare-out!

Hilsen Leslie

leslies@online.no

(som kanskje fløy bedre i det virkelige liv, enn på FlightSim?)

  • Author

Jeg er helt enig at det vingler mer på simmen enn i virkligheten. var med et privfly for en tid tilbake.da fikk jeg lande den og jeg var overasket hvor lett det var. mye greiere enn i FS.dette tente meg skikkelig til å ta lappen senere. ble litt engstelig når jeg kom i databutikken i deet landet jeg bor, å så FS2000 til,tror det var 440kr....kjøpte FScombat til 310 kr og FUIII til 340...rasende billig?

Hallo!

I fjor når jeg var på ferie i Danmark fikk jeg fly en Piper Cherokee Six E. Jeg er 17 år og det var min første tur in real life. Andre gangen jeg var oppe fikk jeg lande selv , og selv om landinga var litt hard var den mer enn godkjent for å være første gangen.

Jeg har også den oppfatningen om at det er lettere å fly enkelte fly in real life enn i fs2k. Straight and level flight var ganske lett og landingene var egentlig ganske lett.

------------------

Erik "Voodoo" Bjørnøy Olsen

Enig med Leslie (god påske, forresten---), det ER lettere å lande de fleste småfly under gode forhold i virkeligheten. MEN.... roter du det virkelig til i en C172 er det både dyrere og mere ubehagelig (les: fatalt) enn å havne i åkeren med en Pentium III [image]http://www.flightsim.no/ubb/images/icons/smile.gif[/image]

------------------

John Andreassen

LN-NRK

 

 

Jeg har også opplevd at det er mye lettere å lande et Cessna in real life enn bak monitoren.

Kanskje det har noe med at en har hele oversikten fra et virkelig fly i motsetning til "tunellsynet" en får gjennom skjermen. Det er ikke fullt så lett å bevege blikket 360 grader rundt i FS2000 for eksempel...

Vi ser jo også de samme tendensene i et bilspill.

Arne Olav

Hei Arne Olav!

Jeg er selvsagt helt enig med deg i din oppfatning av det såkalte "tunnellsynet" i FlightSim. Det vanskeliggjør jo å finne innflygingen til en bestemt RWY, så lenge du kun flyr VFR. Henger du deg på en ILS, er jo ikke dette forholdet så alvorlig.

Men når det gjelder vanskeigheten med å få A/C til - ved f.eks. tilnærmet vindstille - til å ligge mer eller mindre låst på RWY Center Line, så tror jeg dette har noe med selve Flight.Sim-programmet å gjøre (i mitt tilfelle FS98), heller enn med det uunngåelige "tunnellsynet"!

Mva Leslie

leslies@online.no

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

Account

Navigation

Search

Search

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.