December 3, 200322 yr FLYGINGENS ÅRHUNDRE I år feires det verden over at det nå er 100 år siden flygingens århundre startet, klokken 10.35 om formiddagen den 17. Desember 1903, da brødrene Wrights 'Flyer' utførte menneskehetens første flytur med en maskin tyngre enn luft. Discovery Channel markerer flygingens 100-års jubileum med en overdådig programserie om luftfartens historie. En hel uke med spesielle programmer vil dekke brødrene Wrights epokegjørende bragd, flygingens underverk og hvor flygingens fremtid vil føre oss. Premieren starter med programmet "Det første flyet", som følger et forsøk på å bygge en eksakt replika av Wrightbrødrenes 'Flyer'. "Ekstreme maskiner: Fly i det 21. Århundre" bringer seerne inn til flygingens neste periode, og tar dem med på en fascinerende tur inn i flygingens fremtid. Og i en spesialepisode av Skraphaug - "Megautfordring: Århundrets flytur" har to lag bygget en flymaskin ved hjelp av skrap og verktøy fra 100 år tilbake!
December 3, 200322 yr Jeg ser mye på Discovery! Den beste kanalen jeg vet om! Gleder meg til neste uke
December 3, 200322 yr Discovery er en veldig bra kanal. Er det noen som vet om det skal være en markering på norske flyplasser den 17. desember?
December 3, 200322 yr Er nå ikke helt enig i at Discovery er så veldig bra. Stasjonen sender masse serier om igjen, og det er nesten like mye reklametid som det er programtid. Men de har av og til spennende stoff, og ja: Jeg ser frem til flyprogrammene!
December 4, 200322 yr Discovery er en veldig bra kanal. Er det noen som vet om det skal være en markering på norske flyplasser den 17. desember? Det HAR vært markering. i hverfall i Bodø. "LuftsportensDag" ikke mye til show akkurat bare at det var MANGE fly som vto parkert og at det var fallskjerm hopping.
December 10, 200322 yr Hvis dere klikker her, og så på "ta øver spakarna" så kan du se 10 fantastistke filmer fra den første flyturen med Wrights fly.
December 10, 200322 yr Så igår på Discovery på programmet Scraphead, 3 lag som skulle bygge hver sitt fly de måtte fly 1 kilometer med på 20 timer. Dem fikk det faktisk til, det ene lagets fly var oppe i 60 meter over bakken...laget av skrot. Får dere sjansen å se reprisen er dette noe som kan anbefales, helt rått.
December 10, 200322 yr Discovery er en veldig bra kanal. Er det noen som vet om det skal være en markering på norske flyplasser den 17. desember? Det skal være formasjonsflygning på Sola, sammarbeid mellom sola flyklubb og mikroflklubben. Jeg har fått lov til å være med å fly!!!!(som passasjer vel å merke) Skraphaug på discovery i går var foresten utrolig bra!!!!
December 10, 200322 yr Ja, så den jeg også. Helt utrolig at de fikk den tingen der opp i luften Franske flyget var jo i tillegg fint å se på !
December 10, 200322 yr Ja, så den jeg også. Helt utrolig at de fikk den tingen der opp i luften Franske flyget var jo i tillegg fint å se på ! Det er det nyyydeligste skrotet jeg har sett noen gang! Så du vingespantene?
December 10, 200322 yr Så det jeg å, ble rett og slett imponert! Nesten sån at jeg starter å lage et fly
Join the conversation
You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.