Gå til innhold

Featured Replies

Skrevet

For de som gidder å simulere denne:

Bondevik flyr med BRA 737-700 mandag ettermiddag. Oslo - Kairo(fueling-crewbytte) - Johannesburg(sørAfrika).

Skrevet

.....som å kjøre tur/retur til Kina i en folkevogn

Skrevet

Hvis statsministeren skal fly 737-700 skal han sikkert fly den nye LN-TUH, kliss ny, bare to uker gammel. Den har nemlig flagget på haleroret, i motsetning til de andre -700'ene.

Daniel

Skrevet
  • Forfatter

Det er TUF. TUH har ikke tatt ut så mye krefter av motorene og har lavere takeoff/landingsvekt.

Flagg i halen til TUF er blitt lakkert siste uke.

Skrevet

Heisann.

Bondevik kunne sikkert også benyttet Concorde for den slags skyld, men det stemmer liksom ikke helt hvis Norges statsminister skulle turnere verden rundt i overlyds- og bredbukmaskiner [image]http://flightsim.online.no/ubb/images/icons/smile.gif[/image]. Når regjeringen benytter Braathens skyldtes det sannsynligvis bl.a at departementet har rammeavtale med Braathens. I tillegg tror jeg nok også at Braathens før denne turen "customiserer" 700-innredningen en smule slik at den blir litt mer komfortabel og funksjonell enn Stavanger - Oslo konfigureringen. Nå er ikke standard 700 konfigurering hos Braathens ukomfortabel i det hele tatt, men en tur halve jorda rundt.......

Nå har jeg ikke tilgjengelig avstanden ENGM - Johannesburg, men det skulle ikke forundre meg om 737-700 kan klare den non-stop, det er ihvertfall ikke langt ifra (den flyr vel neppe lasta til plimsollmerket likevel på den turen..)

Fart og flyhøyde er også omtrent det samme som 767-300 ER. 737-700 gjør det også en god del billigere.

Noen nøkkeldata:

B767-300 ER

Passasjer kapasitet: 218 - 351

Maks rekkevidde: 11,393 km

Cruise Speed ved 35,000 feet 0.80 Mach (854 km/h)

 

B737-700

Passasjerkapasitet: 126 to 149

Rekkevidde, 6,110 km

Økonomisk cruisespeed rundt 0,79 Mach

Max altitude: 41 000 feet

Grunnen til at de refuler i Cairo kan jo selvfølgelig skyldes at de MÅ refule og skifte crew, men kanskje den

godeste Bondeviken også skal besøke en kollega......? Ikke vet jeg.

Uansett; jeg skulle gjerne ha blitt med på turen i langt dårligere redskap enn det vi her snakker om. [image]http://flightsim.online.no/ubb/images/icons/grin.gif[/image]

 

mvh

Olav [image]http://flightsim.online.no/ubb/images/icons/wink.gif[/image]

[This message has been edited by Olav M. Rønningen (edited 07-02-2000).]

Skrevet

Yes det er -TUF han flyr, ikke TUH. Oppdaget det idag, shame on me...

TUF gikk forsåvidt som BU006 fra SVG til OSL i morges, så noen her hadde kanskje gleden av å få fly den før statsministeren overtok.

Daniel

Skrevet

Hei

I dagens Dagblad (070200)var det en liten notis om denne flyturen [image]http://flightsim.online.no/ubb/images/icons/smile.gif[/image] med et bilde av flykroppen innvendig uten seter [image]http://flightsim.online.no/ubb/images/icons/grin.gif[/image]

Hilsen

Lars Chr

------------------

Lars Christian Hansen

lars.christian.hansen@c2i.net

members.tripod.com/~LCH78

www.geocities.com/annoeien/LCH78.html

Bli med i diskusjonen!

Du kan poste innlegg nå og registrere deg senere. Hvis du har en brukerkonto kan du logge inn nå for å poste med din egen konto.

Gjest
Skriv svar til emnet …