Gå til innhold

Terje Tjæreberget

Medlem
  • Ble med

  • Siste besøk

Alt skrevet av Terje Tjæreberget

  1. Terje Tjæreberget la til et innlegg i et emne i Kaffekroken
    Hei Syntes denne var fin
  2. Anbefaler Smart Defrag 2, enkel og intuetiv . Gratis og franko:) Oppstartsdefrag(reg.frag) Automatikk kan settes etter ønske. Kort og godt, den beste som er å få tak i
  3. Hei Tusen Takk for svar og information Mange av disse bildene har jeg faktisk ikke sett. Søndag 5 februar går en tattovør løs på ryggtavla mi , for å lage ett scenery med Norsk F-16 med Tiger motiv, som forøvrig gjøres ferdig Fredag 17 Februar. Derfor ville jeg ha flest mulig bilder å vise han, er jo viktig å finne den riktige "komposisjonen"
  4. Terje Tjæreberget la til et innlegg i et emne i Kaffekroken
    Hei Lurer på om det er noen som har noen tips til hvor man kan finne bilder av Norske F-16 med Tiger motiv. Har funnet noen med hjelp av min venn "google" og noen ved å registrere meg som bruker på Forsvarets mediearkiv. Har brukt søke-ord som; f-16 falcon, norwegian f-16 fighter jet,norwegian f-16 338 tiger . Noen av dere som sitter på informasjon om hvor mange f-16 som har slikt motiv, hvor de er stasjonert osv. eller tips om hvor /hvordan man kan finne det ut. Om det i det hele tatt finnes noe informasjon om dette. MEN håper det er flere bilder der ute enn de jeg har funnet frem til, noen gode tips?
  5. Hei Denne tråden syntes jeg var veldig interessant , kan hende Dere har ref. til den allerede, i såfall ; sorry Avsim orbx
  6. Hei Vet ikke om Dere har sett denne? http://flyawaysimulation.com
  7. Hei Men, "In addition, players who sign in to their Games for Windows – LIVE account automatically receive additional free content, including the legendary Boeing Stearman plane, supplementary missions, and access to Achievements and an Online Pilot Profile. [color:#FF6600]Those looking to deepen their experience can purchase and download additional content that adds new aircraft, regions and customization options[/color]. The frequently released new content for “Microsoft Flight” includes daily aerocache challenges and updates that make every flight unique and fun.
  8. Ja Håper vi idag får svar på på mange av de tingene det har vært spekulasjoner rundt, og att MS overasker oss stort i positiv retning
  9. Terje Tjæreberget la til et innlegg i et emne i Kaffekroken
    Hei Ser ut som om dette blir en spennende dag Avsim
  10. Hei Står noe nevnt her: AVSIM- Er ikke sikker , men selv kjører jeg Win7 Ultimate med Engelsk Interface , ingen problemer. Men mener å ha lest en plass att det er mulig å bytte språk uten å ha Ultimate utgaven også( husker desverre ikke hvor, kan ha vært her en plass : Win7Forums Håper det ordner seg , har selv bare prøvd utgave 5 trial-versionen , men likte det veldig godt
  11. Hehe Men hadde ikke det vært supert ? Og velfortjent, etter min mening. Har jo gjort litt av en jobb for MS og alle sim-entusiaster, Dere addon utviklere ,og bidratt til att Fsx har holdt koken.
  12. Hei Ja, blir spennende å se hvordan de løser dette med addon's , og om det i det hele tatt blir tatt hensyn til alle de som har gjort Fsx så MYE BEDRE bla. Deg. Er jo spekulert litt i att det blir ett "lukket" konsept, hvor man er avhengige av å kjøpe kun ifra MS utviklede tilleggs pakker. Noe er helt håpløst, fordi vår region er vel noe av det siste de vil ta tak i. Ett åpent GRATIS SDK, med ett enkelt "porterings-system" ifra Fsx til Flight. Man kan jo drømme MEN rarere ting har jo skjedd her iverden
  13. Håper det blir 2012's høydepunkt når det gjelder flight-sim, og att det blir en skikkelig sim og ikke noe midt imellom spill og "flight-sim light"
  14. Terje Tjæreberget la til et innlegg i et emne i Kaffekroken
    Hei MS Flight nærmer seg tydligvis Avsim-Forum
  15. Hei Skjønner tildels hva Du mener, men nå er det vel han som er Moderator pr.idag vi må forholde oss til. Er enige i att det kan komme en begrunnelse, men det ser jeg Moderator også har kommet med i noen tråder. Men Moderator kan jo ikke jobbe etter ett avstemnings-prinsipp, desuten tror jeg att det alltid vil være slik att det som er riktig for en person er galt for en annen. Hvis en av oss plutselig hadde blitt dyttet inn i denne rollen, tror jeg de fleste av oss innsett att dette er en vanskelig oppgave.Og på ett eller annet tidspunkt hadde fått det hett rundt øra. Så jeg tror vi må innse att ingen moderator i verden kan gjøre alle til-lags, her på forumet.
  16. Hei Det er synd det er slik stemmning, men det syntes som om alle her inne er enige om en ting: FORUMET TRENGER EN MODERATOR Etter min mening har han gjort en god jobb og gjør en god jobb. Er ikke sikkert jeg er enig i alt, men slik er det jo overalt i samfunnet, og dette er jo ett samfunn i miniatyr. Her burde det være plass for alle Det jeg ikke syntes er så greit , er att man først lager en tråd med:"TAKK FOR MEG 1" for så komme med enda en avskjed "TAKK FOR MEG 2". Jeg er SIKKER på att INGEN ønsker att Du forlater dette forumet, men vi kan ingenting gjøre hvis det er det Du vil. Kanskje Du må innfinne Deg med att dette forumet styres av andre enn oss (eier,moderator) og att det er disse som setter betingelsene. Tror ikke det nytter å presse noen. Og helt ærlig, har ikke sett ting her inne som er så alvorlig at det burde få disse dimensjonene. Går det ikke ann å slå en strek over dette?
  17. Hei Syntes dette ser riktig bra ut jeg Microsoft Flight
  18. Terje Tjæreberget svarte i Fred Sollis innlegg i et emne i Kaffekroken
    Hei Dette er nesten til å bli helt matt av, alle mennesker fortjener repekt uansett om de er advokater, ansatt i forsvaret, lærere ,pensjonister eller skole-elever. Hva har dette å si? Kan vi ikke være høfflige mot hverandre og heller ta det skikkelig ut med humor.(kan være rått nok det ) Værsåsnill å ikke melde Dere ut, det er så forferdelig mye jævelskap her i verden om ikke vi skal lage problemer for hverandre i ett fora, for det vi elsker å holde på med,flightsimming.
  19. Terje Tjæreberget svarte i Fred Sollis innlegg i et emne i Kaffekroken
    Hei Synd att det blir slik, her burde være plass for alle. MEN og det er ett stort ett; det burde være lett for oss alle å behandle hverandre med respekt. Uavhengig hvor mye kunnskap man sitter inne med. Slikt som å avise folk med: les..... osv. er bare rein uhøflighet og mangel på folkeskikk. Det er jeg veldig glad for er blitt tatt tak i, også er det vel slik att noen mangler selvkontroll i så måte. Og da må det jo kanskje taes tak i før det utvikler seg, og derfor forstår jeg godt hvorfor moderator må legge seg på en slik linje. Humor og humoristiske stikk er noe helt annet og her burde det være godt med høyde for slikt. Men uhøflighet for å trykke andre medlemmer ned, eller avise uhøflig burde det være nulltolleranse på. Og tåler ikke jeg å bli irettesatt, så er det jo opp til meg å velge om jeg vil være deltakende. Evt. bruke andre forum, men har en mistanke om att det som jeg hadde blitt "tatt på" her, også hadde falt på stengrunn i andre fora som feks. avsim
  20. Hei Grafikken er jo helt utrolig, ser på slutten att Rex og FS Global blir brukt. Bruker selv Rex, Gex og Utx. Ser de har FS Global Ultimate her på nettbutikken. Hvis jeg skal bruke den, må jeg da ta vekk ett av de andre addon's(Gex e.l)?
  21. Hei Vet ikke om den har vært oppe her , men på avsim: Avsim Denne videoen:
  22. Hei Nei det var jeg ikke, tviler ikke på att det er god stemmning, og en hyggelig atmosfære. Og jeg liker takhøyde Veldig godt , men De som spør om hjelp her har ikke rammla bort i flightsimming for så å kaste interressen vekk etter 3 uker regner jeg med . Er vel relativt oppegående mennesker med særlig interesse og fasinasjon for fly, som bruker tid å ressurser på dette, men jeg tror det er viktig å ikke skremme noen vekk Rekruterings-kontoret melder forøvrig om att de må kutte 16 av 24 årsverk i 2012