Gå til innhold

Mathias Næss

Medlem
  • Ble med

  • Siste besøk

  1. Greit glad i Emirates her også, kanonbra IFE og beinplass, dog kan noen oppleve 3-4-3 i B777 som i trangeste laget (aner ikke om det brukes på aktuelle rutene)
  2. Nuvel, jeg angrer ikke at jeg tjenestegjorde i Bodø, og Sandefjord er hjem. Det er en del av opplevelsen, være bort hjemmefra, nye vennskap og samholdet man får. Kort vei hjem er man ofte hjemme og holder seg ofte til gamle venner. Velg/søk tjenste og tjenestested utifra hva du ønsker å gjøre
  3. Angående valg så er det to som gjaldt for min del: Luftforsvaret: Våpensystemassistent Luftforsvaret: Crew Chief Assistent Der slipper man mye av løpingen rundt i skogen og annet slitsomt tull. Man får også lov til å klatre, klå og skru på F-16 Kan ikke være lenge siden man innførte fysiske tester på sesjon 2, var ikke det da jeg var der for to år siden
  4. Sunn fornuft. Ikke brukt noe antivirus på flere år, bare det som følger med W7 av beskyttelse
  5. Da blir det OSL-CPH-BKK-SGN og tilbake igjen i sommer
  6. Første år på Informatikk: Nanoelektronikk og robotikk ved UiO. Fadderuke og forkurs startet allerede forrige uke.
  7. Jeg hadde 45 poeng i år og var ikke blant de 60 som ble kalt inn til opptak. Det fikk jeg beskjed om mot slutten av mai iirc, så da flyttet jeg studiet nederst på prioriteringen. Prioritering kan vel forandres på fram til 1. juli om jeg husker riktig
  8. SWISS eies av Lufthansa, og det er sveitsisk, burde være grei forklaring. Bare flydd long-haul med de, men vil tro at short-haul er bra det også. 22. juli bærer det forøvrig ut på første "solo", eller nesten da, reiser med en kamerat, men uansett er det første ferie hvor alt planlegges, ordnes og betales selv. OSL-DOH-JNB-CPT-DOH-ARN-OSL. Blir kanon.
  9. Fløy IAD-FRA på lørdag, med Lufthansa Desverre ikke flighten med B747-8, men den med A330...
  10. Den er ikke så fryktelig stor
  11. Jeg jobber på stevnet, blir hovedsakelig å finne rundt de større flyene imorrra om jeg skjønte det riktig, går unikt kledd i uniform og refleksvest (), men at jeg er nærmere to meter høy og går med kamerabag og kamera burde være lettere å se.
  12. Landet vel like etter at du postet
  13. Joda, men nærheten hjelper ikke mye når flyshowet holdes på andre siden av stripa, er et stykke rundt nemlig.
  14. Slår dere begge, bor på flyplassen (flystasjonen). Ikke at det alltid er like gøy... Fikk sett og fotografert Patrouille Suisse idag, samt de fire svenske trainere som var innom idag, men de er tatt fra flystasjonen, så ikke så populært å legge ut.
  15. Om du trenger det i tjenesten, ellers får man kanskje noe sponset av FOKUS (Forsvarets kompetanse- og utdanningssenter) Grattis med lappen