-
Areofly FS
Jeg kjøpte denne for ikke alt for lenge siden og er helt enig. Selve dynamikken og følelsen av å være der (spesielt med TrackIR, føler det er et must til den simmen) er unik. Hadde det bare gått ann å trykke på noe i flyene, og f.eks. slått av motoren på andre fly enn det seilflyet som kan ta den inn og ut! :grin: Grafikkmessig er den langt over de andre simulatorene. Nå kan man jo ikke stille inn tid (det er bare dag) og man kan ikke stille inn været så avansert, så om det er en simulator eller ikke skal jeg ikke ta stilling til (:grin:). Rundt flyplassene er det veldig detaljert mtp bygg, men ellers er det bare high-res photoscenery over resten av Sveits (med litt autogen-skog om jeg ikke husker helt feil). Det dekker jo mer enn Sveits, men da får man seg en uhyggelig opplevelse om man flyr over grensen mtp scenery. Det følger med to motorfly, to seilfly, to akrofly, en F-18 og en Sopwith Camel. Jeg har litt problemer med kontrollene selv, den ser ut til å glemme oppsettet mitt med yoke og pedaler, så jeg må starte simmen på nytt mange ganger og røre på alle mulige spaker etc. mens den starter for at den skal finne de igjen... :crazy: det ser ut til å hjelpe! Leste visst at jeg ikke var den eneste med det problemet. Hvis man greier seg med litt enkelt setup av vær og tiden på døgnet, vil fly i Sveits med lekkert photoscenery og spesielt detaljert med byggninger nære flyplassene, og klarer seg med noen fly til litt forskjellige oppgaver som man dog ikke kan trykke på noen knapper i er denne softwaren å anbefale. Aerodynamikken virker veldig bra og grafikken er ikke til å klage på. Instrumentene gir iallefall utslag, selvom jeg savner å kunne slå motoren av og på, lys etc. Så for meg går det mest i X-Plane 10 om dagen selvom det er utrolig moro å fly i denne, spesielt seilfly der throttle blir speedbrake og man egentlig ikke trenger så mange andre knapper. Føler personlig at TrackIR er et must.
-
Den røde løperen er ute for godtfolket fra Norge
Tror Sverre mener at om det er andre fra forumet som kommer til Seattle så er de velkomne på omvisning
-
Nytt om MS Flight
Åja, nå ser jeg poenget. Selve simulatoren blir gratis men de skal tjene penger på sånt ekstra småtteri. Tror det er en stor tabbe, spesielt hvis de ikke lager fly som er over dagens FSX add-on nivå. Det er jo det dummeste av alt, de isolerer utviklere ute og det er kun deres egne tilleggsprodukter som blir mulige å bruke. Dette var svært skuffende, men det spiller jo ikke så stor rolle for min del iallefall, om jeg flyr X-Plane eller MSF(S) en gang i framtiden. Det er heller det ferdige produktet som betyr noe. Kommer til å fly airliners og småfly i FSX en stund til, men X-Plane 10 er alt veldig bra, sammenlignet med V9.
-
Nytt om MS Flight
X-Plane 10, anyone? Bare for å være sikker, når de snakker om "free download", mener de da en demo-utgave eller selve det ferdige produktet? Det var isåfall skuffende at det bare skal inneholde Hawaii (og sikkert noe mer mot betaling). Blir nok X-Plane og FSX en stund til her også. Men hvorfor har de ikke inkludert noe mer da mon tro? De hadde vel muligheten?
-
GOD JUL :-)
God jul til alle!
-
Hva spiser og drikker du på julaften?
Enig med Lars! Har selv alltid hatt lyst på Grandiosa på julaften, men aldri fått lov :grin: Sist jul var jeg utenlands og da ble det bl.a. nudler, men ellers er det mest ribbe som gjelder.
-
Litt Saab
Tror det gjør det. Har ibland fått beskjed om å slå av kamera, men iblandt har F/A sittet rett ovenfor meg på exit rad uten at de har sagt noe. Har vel litt med personen å gjøre antar jeg... om de skjønner at man er intressert, kanskje. Men hvorfor er det så farlig om man filmer eller tar bilder egentlig? Det er greit nok at man ikke knipser fullt under f.eks. safety demo om det lager lyd, men tenker ellers.
-
November-oppdatering Flight....
10GB? FSX krever jo mer enn det. Man kan lure litt når man bare har sett bilder av Hawaii, men ellers ser det jo ut som en generell forbedring av FSX. Håper det blir bra, men uansett holder jeg meg nok personlig til FSX en stund til.
-
Gratulerer med dagen, Pasi!
Gratulerer med dagen!
-
BAe146/Avro RJ QualityWings Flere bilder/videoer
Dette blir virkelig bra! Har savnet en BAe 146/Avro RJ til FSX med VC
-
Luftwaffenmuseum i Berlin
Kjekt å høre Da blir det nok et besøk her på meg. Takk for veibeskrivelsen Thomas!
-
Luftwaffenmuseum i Berlin
Lurer på det samme jeg og, skal faktisk dit i oktober også.
-
Gratulerer med dagen Geir Ove Finstad
Gratulerer med dagen!
-
Gratulerer med dagen Jan Arild!
Gratulerer med dagen!
-
SAAB Rapid 3D rendering OSLO, Sverige (LOL)
Dette ser jo ganske stilig ut... men... Oslo, Sweden..? :crazy: