Dette var virkelig stusslige greier. Jeg overdriver ikke når jeg påstår at TS ikke engang er verdt strømforbruket på datamaskinen de 4 1/2 timene nedlastingen tok og slett ikke de 47 euro som Wilco har den frekkhet å ta for dette halvferdige makkverket. Det er flere bugs enn i et dårlig vedlikeholdt revehi, grafikken suger og brukergrensesnittet er noe som hører den mørke DOS-alder til. Sitat fra produktets hjemmeside: (som jeg nekter å gi en link til)
"User-friendly interface". Denne påstanden er en av de største løgner jeg noensinne har blitt utsatt for såfremt ikke "User-friendly" plutselig kan oversettes med tungvindt, primitivt og klønete. Det å i hele tatt kalle dette produktet en simulator burde være straffbart. Radaren er en vits. Null realisme. Liten og ingen info om hva som foregår på og rundt flyplassen som f.eks. vindstyrke og retning, sikt mm.
Jeg kunne fortsette enda lenger med hva jeg synes om TS, men å bruke mere tid, penger og energi på et slikt gjennomført dårlig produkt er bortkastet.
Det eneste tilnærmelsesvis positive som kan sies om TS, er at lyden er adekvat.
For de som har lyst til å prøve seg som flyveleder er fremdeles gode gamle
ATCsimulator 2 det beste alternativet.