Gå til innhold

Jan Henrik Dahl

Medlem
  • Ble med

  • Siste besøk

  1. Her er mine videoer, alle er vel modne for museumet nå. Tatt opp fra de dager jeg bruke FS9 http://www.youtube.com/user/WEAJHD/videos Flotte Flyvideoer Sindre. Utrolig flott å se Kristiansund og omegn fra lufta :grin:
  2. Sant nok, Marius. Vi har alle forskjellige bruksområder. For min del som for det meste er en IFR simmer, blir dette alt for avgrenset. Skal iallefall bli interessant å se hvordan dette utvikler seg.
  3. Sitat fra Marius "Ang. dette med sceneryet og at man sannsynligvis må kjøpe verden stykkevis... Egentlig så synes jeg det er helt greit. Jeg bruker aldri default terreng uansett. Jeg vil ha et så detaljert terreng som mulig slik at det går an og navigere etter det." Det er et godt poeng du har der og jeg skjønner tankegangen, men for min del så blir det for store begrensninger at du ikke kan starte hvor som helst i verden, uten å måtte betale ekstra for det, og hvor lang tid vil det eventuelt ta før hele verden blir tilgjengelig i butikken, og eventuelt hvor mye må en regne med å betale? Om ikke hele verden, iallefall de områdene man flyr mest i? Når jeg bruker en "Flysimulator" så vil jeg ha muligheten til å kunne fly hvor som helst på kloden også, ikke bare i avgrensede områder som en må betale for.
  4. Et lite sitat fra Arvid Wold: "At scenery for hele verden og standardfly kommer er vel ganske selvskrevet, at de må kjøpes å porsjoner har vel mindre å si, det er vi vant med fra addons fra før." Det at kun Hawaii er inkludert i standardpakken og at en ikke engang har hele verden som deafult scenery en gang er jo for min del en krise. Hele verden burde vert inkludert, selv om det muligens ikke hadde vert så detaljert. At en kjøper bedre scenery for et spesifikt område er en ting, men her er ikke verden utenfor hawaii inkludert en gang. Det er en ting som du også glemmer her; Freeware. I og med at alt av addons skal kun være tilgjengelig fra MS's egen butikk betyr at en rett og slett har drept alle muligheter for freeware. Gratis scenery, repaints til forskjellige fly... etc. vil ikke lengre være tilgjengelig. En annen ting er at for å få tilgang til MS Flight sin SDK (Software DEvelopment kit) må man bli akseptert fra microsoft og skrive under på at en godtar at MS tar all credit for utviklingen og at de har enerett til å bestemme hva de vil gjøre med det. En må rett og slett jobbe for microsoft for å kunne få tilgang til deres SDK. Jeg kan godt forstå hvorfor selskap som PMDG og ORBX ikke ville bli med på dette.
  5. det var ikke noe god lønn å skryte av for å si det mildt, vil tro de fleste tjener mere enn dette etter skatt. Når jeg ser ting som dette er jeg glad jeg satset på sjøfart istedet.
  6. Har spilt siden release, er på Rouge Moon serveren
  7. PMGS's sjef har også lagt ut ett interessant innlegg på deres forum angående Flight. Ser dessverre ut som om at Flight ikke har noen god framtid for de mest seriøse flightsimmers. Her er Randazzo's innlegg angående MS Flight http://forum.avsim.net/topic/358874-some-thoughts-on-flight/
  8. For er øyeblikket Prepar3D den simulatoren som er mest aktuell for meg, men jeg kommer til å vente til Flight blir lansert før jeg bestemmer meg. Har uansett ingen hast med å bytte sim nå når NGX'en endelig er sluppet
  9. Det eneste som gjør meg litt skeptisk til Flight er at jeg ikke har sett ett eneste screenshot fra noen andre plasser enn Hawaii. Jeg håper, tror og forventer at Flight kommer til å inkludere hele verden, men inntil jeg ser screenshots som bekrefter det, er jeg fortsatt litt i tvil. Selv har jeg nylig konvertert til FSX, men har ingen betenkeligheter mot å hoppe over til Flight dersom man kan kjøre det med relativt akseptabel frame rate, og selvfølgelig om det virkelig inkluderer hele verden.
  10. Stilig leketøy dette ja
  11. Can't we just get along?
  12. hører på vg's live sending akkurat nå at skipet holder seg relativt stabilt på 18.1 til 18.2 graders krenging de siste timene, så det høres iallefall lovende ut
  13. ser på live kameraet at de holder på å sveiser ved inngangsdøra, ser ut til at planene om å berge skipet er forlatt EDIT: ser ut til at jeg snakket litt for fort her, døra er fortsatt åpen, men så at det var noen som drev på med en vinkel sliper i nærheten av døra EDIT 2: ser ut til at de skjærer hull i skroget for å få inn lensepumper
  14. ser dessverre ut til at slagsiden på skipet bare blir større håper virkelig at de klarer å få skipet stabilisert før det er for sent, men det ser ut til at det begynner å bli en stor risiko
  15. Ser på den direkte sendingen her at de flyttet kameraet grunnet økt fare for a Trossene kan ryke, dette kan vel kun bety at skipets tilstand har forverret seg?