Gå til innhold

Andreas F. Tollefsen

Medlem
  • Ble med

  • Siste besøk

  1. Andreas F. Tollefsen la til et innlegg i et emne i Kaffekroken
    Lenge siden jeg har vært aktiv her, men jeg holder på å installere P3D 4.5 etter lengre fravær og ønsker tips til addons. Siden det er mange veldig bra tilbud på ORBX, REX, Activesky m.fl i disse dager så hadde det vært gull med noen tips. Jeg flyr både VFR i Norge, men også airliners (777, A330 hovedsakelig) globalt, mye interkontinentalt, også til Afrika og Asia. Hva trenger jeg (evt. hva ville du kjøpt om du hadde 2000 kroner til addons)? Har foreløpig kun installert: ORBX EU Norway (https://orbxdirect.com/product/nor) Airports of Norway AoN_Ground Vurderer følgende: ORBX Global Base REX Environment Force HiFi Active Sky for Prepar3D v4 Hva mer?
  2. For min del er trening og prioritering det som fungerer i hektiske perioder. Ikke overdriv treningen, men sørg for å få kroppen i bevegelse og at man får svettet ut. Samtidig er løsningen for meg å nedprioritere andre ting i perioder. Er det hektisk på jobb så får man la være å være sosial flere kvelder i uken. I perioder med mye reising er det virkelig viktig å ta seg tid til å ikke gjøre noe. Bare puste med magen. Det er uvurderlig.
  3. Det står 19.00 GMT, men jeg fant ikke noe video. Noen som har link?
  4. Hei Stian, Jeg er klar over det, men slik teksten på forsiden nå står så kan det virke som det blir lenge til.
  5. Andreas F. Tollefsen la til et innlegg i et emne i Kaffekroken
    Jeg og sikkert flere med fløy en del for Flying Tigers Group før det ble lagt ned. Fordelen var at en kunne fly ruter utover det selskapet en fløy for så lenge det var medlem av FTG. Finnes det noe liknende VA?
  6. Flott. Jeg glemmer at IPPC også inkluderer disse rutene. Takker.
  7. Andreas F. Tollefsen la til et innlegg i et emne i Kaffekroken
    Hei. Noen som kan skaffe dagens flightplan for TG955?
  8. Hva var årsaken til FedEx ulykken? Feillastet cargo? Fint ingen ble skadet ihvertfall.
  9. Ser ut som du mangler noe i den første ruta. Her er et kart som gir oversikt over NAT entry og exit points. Det er om mulig noe gammelt, men likevel nyttig. http://www.mfc-warburg.de/cms_images4/North-Atlantic.gif
  10. Takk for tips. Dette ser veldig interessant ut.
  11. Tidligere gikk det en ferje fra Newcastle til Bergen, gjorde det ikke? Vet ikke om den går lenger, men du kan jo sjekke.
  12. Andreas F. Tollefsen svarte i Johan Holmseths innlegg i et emne i Kaffekroken
    Det samme gjelder KLM 747-400 Combi som benyttes mellom AMS og JFK. De har ikke Inflight Entertainment. Det er visstnok en oppgradering på gang, men underholdningen på 777 til KLM er himmel og hav bedre. D
  13. Vi har vel fått med oss poenget ditt nå Per. Om en ikke kan legge kraft bak streik eller trussel om streik, hva er da poenget med å streike? Det får ikke helt samme effekten å streike om det ikke har konsekvenser for de som de streikende krever noe av. I dette tilfellet var det snakk om å beholde jobben. Da har jeg full forståelse for at ansatte streiker. Og ja. Det er sørgelig at det får konsekvenser for eventuelle passasjerer. Det er likevel skremmende at en mener at streiking nærmest bør være en ulovlig aktivitet fordi noen blir berørt av den. Da tar du bort all makt fra arbeidstakerne. Det igjen åpner for dårligere arbeidsforhold, lavere lønnsutvikling osv. God jul!
  14. Denne har de vel flere steder. Mener å ha sett den både på Ultra, Meny og Ica Maxi.