Gå til innhold

Vegar Mikalsen

Medlem
  • Ble med

  • Siste besøk

  1. Jeg pleier å lytte til ENGM på liveatc.net. Der er det vel slik at én stream roterer på flere frekvenser. Når det er mye trafikk så hopper den rundt til neste frekvens det er lyd på slik jeg har forstått det. Finnes det stream tilgjengelig på nett fra ENGM TWR og APP/Director som holder seg til én frekvens av gangen? Blir litt mer ryddig da 🙂
  2. Ja. Sikkert noe som forsker på slikt. Men ikke hørt om det før 😊 Blir veldig spennende! Og er ekstra spent siden det jeg har sett til nå av bilder og videoer ser veldig bra ut! Klarer nesten ikke å vente! 😊
  3. Jeg har store forventninger! Håper bare inderlig at topografi og kartdata stemmer så langt på vei med virkeligheten som mulig, og som vil gjøre VFR til en ny og fantastisk opplevelse, spesielt i Norge!
  4. Vegar Mikalsen svarte i O85_s innlegg i et emne i Kaffekroken
    Det ligger en stream av ENGM APP på LiveAtc, men denne synes jeg er veldig dårlig. Ofte hører man pilotene svakt på grunn av dårlig dekning, og ATC kan ikke høres i det hele tatt. Dette skjer ofte. Hva skal til her? En meget kraftig mottaker som får inn både kontrollsentralen og flyene godt? Finnes det muligheter for dette? Spesielt bra ville det vært å ha en egen god stream for ENGM TWR og ENGM APP.
  5. Vegar Mikalsen svarte i O85_s innlegg i et emne i Kaffekroken
    Etter det jeg kan se, finnes det ikke noen aktiv stream fra Gardermoen eller Oslo approach nå. Noen idé om hvordan en kan få til permanent løsning på dette? 1. Finne en person som bor veldig bra til med tanke på dekning. 2. Spleise på godt utstyr som skal til. (Blir billig om vi er flere). 3. En liten uformell avtale om 24t oppe-tid. Sjansen er vel større for at det blir en stabil og permanent ordning om det gjøres på en tilsvarende måte? I motsatt tilfelle om en bare velger å sette opp en radio og streame, er det veldig lett å ta den ned når man blir "litt lei" eller trenger maskinen til noe annet et par måneder senere... Hva tror dere? Ville vært fint å hatt Live-atc kombinert med flightradar24.
  6. Vegar Mikalsen svarte i O85_s innlegg i et emne i Kaffekroken
    Veldig bra!! :-)
  7. Det er helt topp! :-)
  8. Hva er adressen din? Kan sende deg en. Jack til minijack?
  9. Vegar Mikalsen la til et innlegg i et emne i Kaffekroken
    Hei, Finnes det noen live stream fra ENGM nå om dagen?
  10. Vegar Mikalsen la til et innlegg i et emne i Kaffekroken
    Hei, Da jeg våknet i dag fant jeg ut til min store forskrekkelse at ikke Twitter fungerte hverken på Mac i browser og egen app, samt iPhone. Kommer heller ikke inn på Twitter sin "Side" på Facebook. Alle andre nettsider fungerer. Har forsøkt å resette router, samt ta ut strømmen av både modem og router flere ganger. Dette uten å lykkes. Tenkte at det kunne være forbigående, men har vart noen timer. Alle andre nettsider ser ut til å lastes helt flott. Noen tips om hva dette kan være? Har ikke rørt innstillinger på router i det hele tatt. Har skjedd over natten. EDIT: PROBLEM FIKSET. Det lå sannsynligvis hos internettleverandøren Get, da flere skal ha hatt samme problem. Ha en fin lørdag! :-)
  11. Fikk med meg fra kl. 21.00. Var jo noe interessant, men synes programmet var rimelig tynt og utvannet. Og et tydelig forsøk på å dra ut tiden. Ser at Nepal kan være ille, men er den virkelig verdens farligste? Hmmm. Hva heter den flyplassen som ligger nede i en svær grop?
  12. Vollen er tipp topp! Savner de sene sommerkvelder der. Må få skaffet meg en flyradio igjen, og ta turen opp i sommer :-)
  13. Der var den! Tusen takk, Thomas. Og takk for sist. Lenge siden :-)
  14. Noen som vet om det finnes en stabil permanent streaming av Oslo approach og/eller Gardermoen tower? Foreløpig har jeg ikke funnet noe.
  15. @vegarmikalsen Er på Twitter og tvitrer om litt av hvert. Studerer flerkameraregi, så det hender jeg tvitrer gjennom produksjoner :-) www.twitter.com/vegarmikalsen