Jump to content

Featured Replies

Posted

=== Er det noen på forumet som har,gjort seg gleden av å invistert i nytt skjermkort RTX5090.

Og om det er, mulighet og få litt tilbakemelding om status, bruk og prestendaen,ytelse i 2020/2024.

Jeg synes det er en, svinat pris. Men men hobbyen krever.! Men om et par tre år, er det vel et nytt kort

på gang,Om det blir RTX6090, hvem vet, vi får se. 🤑

Jeg sitter på et 4X-serie og lurte på hvor stor forskjell det ble opp til 5090. Videoen under tar litt tid å komme seg gjennom, men er en veldig god analyse av performance for 4X serien vs 5X. Tar med Framegen og ulike andre AI-optimaliseringer og test av disse. Samme kanal på Youtube har mange gode videoer og han snakker tydelig nok til at man kan speede opp video til 2x og få med seg det meste :)

16 hours ago, Jan R. Storelvmo said:

Prisen kontra det du får i gevinst er på ingen måte verdt det spør du meg.

Enig! MSFS 20/24 har særdeles liten økning i performance om du kommer fra 4X-serien, så jeg ville ventet ja. I skrivende stund finner man de rimeligere 5090-kortene til 30K!

7 timer siden skrev Torbjørn M:

Enig! MSFS 20/24 har særdeles liten økning i performance om du kommer fra 4X-serien, så jeg ville ventet ja. I skrivende stund finner man de rimeligere 5090-kortene til 30K!

Ja, er helt vilt. Du kunne jo bygget deg et lite atomkraftverk for prisen av ett enkelt grafikk kort som gir helt marginalt forbedring til blodpris.

hadde spill vært optimalisert før hadde man nok slippet unna så kraftige skjermkort,

om så x-plane ikke er designet for 40+ heller.

Edited by joandreas

Det har jo litt med brukerkravene å gjøre også da. Husker jeg sleit med å komme over 30 FPS i FSX, nå har jeg over hundre med framegen, på min 8 år gamle maskin med RTX 3060.

Men så nøyer meg med en 1920x1080 skjerm og flyr ikke store komplekse fly.

Screenshot 2025-05-18 113256.png

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...