Posted July 29, 200915 yr Heisann. Kjørte forbi Rygge for noen uker siden, da så jeg denne på finale, vet ikke om det er denne maskinen men den var helt lik, har sett den før på Rygge også. Hva gjør den der og hva er den store "tallerken" på toppen?
July 29, 200915 yr Den er helt normal, det er en AEW&C, noe du kan lese om her: http://en.wikipedia.org/wiki/Airborne_Early_Warning_and_Control
July 29, 200915 yr Geilenkirchen, Tyskland. Den var nok sansynligvis bare på trening på Rygge, da det ikke er så veldig sjeldent man ser dem i Norge. Men de tar av på basen her nede ganske ofte, men det er mest trenings runder. "platen" oppe på taket på flyet er bare en radarantenne.
July 29, 200915 yr Den fløy lavt over her i forrige uke. Og ikke lenge etter kom en Herc ruslende i samme løypa. Tydligvis på vei til Gardemoen.
July 29, 200915 yr Den var nok sansynligvis bare på trening på Rygge, da det ikke er så veldig sjeldent man ser dem i Norge.Ikke veldig sjelden nei, er nok ikke helt på jordet om jeg sier at de er innom Rygge bortimot en gang i uka. De gjør en bråte med touch and goes før de flyr videre.
July 29, 200915 yr Jeg var oppe på Linderud istad og så den på vei opp i skyene. Hadde nok tatt av fra Gardermoen eller.no. Så ut som et vanlig passasjerfly med en gang, men dæven så rare vinger den hadde. Så kom den gjennom skylaget og man kunne klart se disken på toppen. Ufattelig stilig =)
Join the conversation
You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.