Skip to content
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Flightsim.no

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Brann i sas fly!

Featured Replies

VG sier bl.a følgende:

quote:

Brannen som oppsto i høyre motor på MD80-flyet like etter 22.30 torsdag kveld kunne ikke skjedd i luften, mener informasjonsdirektør Simen Revold i SAS.

 

-Årsaken til dette er at feilen som førte til brannen oppsto i forbindelse med start av motorene, sier Revold.

 

Det var tårnet og bakkemannskaper som meldte fra om flammer fra høyre motor da flyet var kommet 60-70 meter ut fra gaten.


Nå vet jeg jo skrekkelig lite om hva som egentlig var hendelsesforløpet, men dette virker jo litt underlig. Dersom flyet var under taxing så må en jo kunne anta at motorene var startet og i full drift ? Jeg regner med at SAS ikke pusher flyene helt frem til runway før de starter? :-)

http://www.vg.no/pub/vgart.hbs?artid=8473222"'>http://www.vg.no/pub/vgart.hbs?artid=8473222" TARGET=_blank>http://www.vg.no/pub/vgart.hbs?artid=8473222

--Magne

 

 

Flyene blir dyttet fra gaten av en bil. Flyene starter normalt motorene under denne dyttingen etter å ha fått klarering til det, og ikke når det står ved gaten. Da kan det godt være 70 meter til gaten.

Martin

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

Account

Navigation

Search

Search

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.